Հանրահայտ exhibbit.com հարթակում բացվելու է «Սումգայիթ 1988» խորագրով բացառիկ վիրտուալ ժամանակավոր ցուցահանդես
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունաստանում ՀՀ դեսպանության նախաձեռնությամբ փետրվարի 28-ին հանրահայտexhibbit.comհարթակում բացվելու է երկլեզու (հունարեն եւ անգլերեն) «Սումգայիթ 1988» խորագրով բացառիկ վիրտուալ ժամանակավոր ցուցահանդես` նվիրված Ադրբեջանի Սումգայիթ քաղաքում տեղի ունեցած հայերի զանգվածային ջարդերին։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է «Ֆեյսբուք»-ում Հունաստանում ՀՀ դեսպանության էջը։
«Վիրտուալ ցուցահանդեսի էլեկտրոնային հղումը և բովանդակության այլ մանրամասները կհաղորդվեն լրացուցիչ»,- ասվում է գրառման մեջ։

На известной платформе exhibbit.com откроется эксклюзивная временная виртуальная выставка «Сумгаит 1988»
По инициативе Посольства Республики Армения в Греции 28 сентября на популярной площадке exhibbit.com откроется двуязычная (греческий и английский) эксклюзивная виртуальная временная выставка под названием «Сумгаит 1988», посвященная массовым погромам армян в азербайджанском городе Сумгаит.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает страница Посольства Армении в Греции в Facebook.
"Электронная ссылка на виртуальную выставку и другие подробности ее содержания будут сообщены дополнительно", - говорится в сообщении.