Հայաստանը և Մեծ Բրիտանիան Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիր են կնքելու առաջիկայում
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Միացյալ Թագավորության կառավարությունը ներկայում աշխատում է Հայաստանի Հանրապետության հետ՝ վերջնական տեսքի բերելու Միացյալ Թագավորություն – Հայաստանի Հանրապետություն Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը, որն ընդգրկում է երկկողմ հարցերի ողջ շրջանակը: Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի առիթով «Արմենպրես»-ին տված հարցազրույցում ասել է Հայաստանի Հանրապետությունում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Գալագերը՝ հույս հայտնելով, որ մոտ ապագայում կլինեն լրացուցիչ հայտարարություններ այդ մասին:

Армения и Великобритания в ближайшее время подпишут Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве
Правительство Соединенного Королевства Великобритании в настоящее время с правительством Республики Армения работает над тем, чтобы привести к завершению Соглашение о всеобъемлющем и расширенном сотрудничестве между Соединенным Королевством и Республикой Армения, которое охватывает весь круг двусторонних отношений между Соединенным Королевством и Республикой Армения и двусторонних вопросов. В интервью «Арменпресс», данном по случаю 30-летия установления дипломатических отношений между Соединенным Королевством и Арменией чрезвычайный и полномочный посол Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в Республике Армения Джон Галагер выразил надежду, что дополнительные заявления будут сделаны в ближайшее время.