Հայաստանը և Մեծ Բրիտանիան Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիր են կնքելու առաջիկայում
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Միացյալ Թագավորության կառավարությունը ներկայում աշխատում է Հայաստանի Հանրապետության հետ՝ վերջնական տեսքի բերելու Միացյալ Թագավորություն – Հայաստանի Հանրապետություն Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը, որն ընդգրկում է երկկողմ հարցերի ողջ շրջանակը: Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի առիթով «Արմենպրես»-ին տված հարցազրույցում ասել է Հայաստանի Հանրապետությունում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Գալագերը՝ հույս հայտնելով, որ մոտ ապագայում կլինեն լրացուցիչ հայտարարություններ այդ մասին:

UK, Armenia work to finalize Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement – Ambassador Gallagher
YEREVAN, FEBRUARY 4, ARMENPRESS. The UK government is currently engaging with the Armenian government to finalise a UK-Armenia Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement, encompassing the full breadth of bilateral issues, the UK Ambassador to Armenia H.E. John Gallagher said in an interview with ARMENPRESS.
“We hope to be able to make further announcements on this soon,” the ambassador added.
The full interview with Ambassador Gallagher, conducted on the occasion of the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between Armenia and the UK, will be published soon.