Հայկական ապրանքները կներկայացվեն Մոսկվայում կայանալիք «ՊրոդԷքսպո 2022» միջազգային ցուցահանդեսին
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Արման Խոջոյանը և Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության արդյունաբերության զարգացման վարչության պետ Արմեն Եգանյանին փետրվարի 7-9-ը աշխատանքային այցով կլինեն Ռուսաստանում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկությունը հրապարակված է ՀՀ կառավարության e-gov հարթակում:
Արման Խոջոյանն ու Արմեն Եգանյանը մասնակցելու են Մոսկվայում կայանալիք «ՊրոդԷքսպո 2022» սննդարդյունաբերության միջազգային ցուցահանդեսին: Ոլորտի հայ արտադրողների մասնակցությամբ հայկական արտադրանքը ցուցահանդեսին ներկայանալու է միասնական տաղավարով:
«ՊրոդԷքսպո 2022» սննդարդյունաբերության միջազգային ցուցահանդեսը անցկացվելու է փետրվարի 7-11-ը: Այն սննդի և խմիչքների ամենամեծ միջազգային ցուցահանդեսն է Ռուսաստանում և Արևելյան Եվրոպայում։

Армянские товары будут представлены на «ПродЭкспо 2022» в Москве
Заместитель министра экономики Армении Арман Ходжоян и начальник управления развития промышленности министерства экономики Армен Еганян 7-9 февраля посетят с рабочим визитом Россию. Как сообщает Арменпресс, информация об этом опубликована на платформе e-gov.
Арман Ходжоян и Армен Еганян примут участие в международной выставке пищевой промышленности «ПродЭкспо 2022», которая пройдет в Москве. Армянская продукция с участием армянских производителей отрасли будет представлена на выставке единым павильоном.
Международная выставка пищевой промышленности «ПродЭкспо 2022» пройдет с 7 по 11 февраля. Это крупнейшая в России и Восточной Европе международная выставка продуктов питания и напитков.