Արման Հակոբյանը նշանակվել է Իսրայելում Հայաստանի դեսպան
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով Արման Հակոբյանը նշանակվել է Իսրայելի Պետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան։
Ինչպես«Արմենպրես»-ին հաղորդեցին նախագահի աշխատակազմից, նախագահն իր ՆՀ-412-Ա հրամանագիրը ստորագրել է` հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի, ինչպես նաև «Դիվանագիտական ծառայության մասին» օրենքի 14-րդ հոդվածի 1-ին մասի։
Դեսպան Արման Հակոբյանի նստավայրը կլինի Թել Ավիվում։
Արման Հակոբյանը մասնագիտությամբ արևելագետ է, բանասիրական գիտությունների թեկնածու։ Եբրայերենի հայերեն դասագրքի` «Արդի եբրայերեն»-ի (Երևան, 2003), ինչպես նաև` «Դասական ասորերեն» (Երևան, 2005), «Արամեագիտության և ասորագիտության ներածություն» (Երևան, 2015) դասագրքերի հեղինակը։ Տիրապետում է անգլերենին, ֆրանսերենին, ռուսերենին, արաբերենին, եբրայերենին, պորտուգալերենին և լատիներենին։ 2007 թվականից ունի արտակարգ դեսպանորդ և լիազոր նախարարի դիվանագիտական աստիճան։

YEREVAN, 28 DECEMBER, ARMENPRESS. By the decree of President Armen Sarkissian Arman Akopian is appointed as Ambassador of Armenia to Israel. As ARMENPRESS was informed from the President’s Office, the President signed his NH-412-A decree based on the Prime Minister’s proposal.
The residence of Arman Hakobyan will be in Tel Aviv.
Arman Akopian is expert in Oriental Studies, candidate of philological sciences. Author of Armenian textbook of Hebrew 'Modern Hebrew' (Yerevan, 2003), 'Classical Syriac' (Yerevan, 2005) , 'Introduction to Aramaic and Syriac Studies' (Yerevan, 2015). He is Fluent in English, French, Russian, Arabic, Hebrew, Portuguese, Latin. Since 2007 has a diplomatic degree of Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary.