ԵԱՏՀ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների հարցերով նախարարի պաշտոնում Գեղամ Վարդանյանին կփոխարինի Վարոս Սիմոնյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի Ներքին շուկաների, տեղեկատվայնացման, տեղեկատվական-հաղորդակցական տեխնոլոգիաների հարցերով Կոլեգիայի անդամ (նախարար) Գեղամ Վարդանյանը ՀՀ կառավարությանը հայտնել է իր լիազորությունների դադարեցման մտադրության մասին և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովին ներկայացրել է աշխատանքից ազատման դիմում: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից՝ պատասխանելով «Արմենպրես»-ի հարցմանը:
«Հոկտեմբերի 14-ին կայացած Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստի օրակարգում ներառվել և ընդունվել են Գեղամ Վարդանյանի՝ որպես Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի Ներքին շուկաների, տեղեկատվայնացման, տեղեկատվական-հաղորդակցական տեխնոլոգիաների հարցերով Կոլեգիայի անդամի (նախարարի) պաշտոնում լիազորությունների դադարեցման և Վարոս Սիմոնյանին նույն պաշտոնում նշանակելու վերաբերյալ որոշումները:
Վերոնշյալ որոշումները ներկայումս գտնվում են ստորագրման փուլում և ուժի մեջ կմտնեն ու կհրապարակվեն ԵԱՏՄ բոլոր անդամ պետությունների ղեկավարների ստորագրումից հետո»,- ասված է փոխվարչապետի գրասենյակի տրամադրած պատասխանի մեջ:

Varos Simonyan to replace Gegham Vardanyan as EEC Minister for Information Technology
YEREVAN, 5 NOVEMBER, ARMENPRESS. Board Member of the EEC Internal Markets, Informatization,InformationandCommunication Technologies Gegham Vardanyan reported to the Government of Armenia about the intention of terminating his powers and presented to the Eurasian Economic Commission his application of resignation, the Office of the Deputy Prime Minister Mher Grigoryan told ARMENPRESS.
“Decisions on terminating the powers of Board Member of the EEC Internal Markets, Informatization,InformationandCommunication Technologies Gegham Vardanyan and appointing Varos Simonyan to that post were included in the agenda of the October 14 sitting of the Supreme Eurasian Economic Council and were approved.
The above-mentioned decisions are currently at signing phase and will take effect and will be published after being signed by heads of all EEU member states”, the Deputy PM’s office told ARMENPRESS.