ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահը կարևորել է Լեռնային Ղարաբաղում տևական խաղաղության հաստատումը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Մարգարետա Սեդերֆելտն անհրաժեշտ է համարում անել ավելին Լեռնային Ղարաբաղում տևական խաղաղություն հաստատելու նպատակով:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին նա խոսել է ԵԱՀԿ Մշտական խորհրդի նիստին իր ելույթի ժամանակ:
Նա ընդգծել է, որ թեպետ Լեռնային Ղարաբաղում հրադադարի ռեժիմ է, սակայն պետք է ավելի շատ քայլեր ձեռնարկել՝ երաշխավորելու տևական խաղաղությունը և թեթևացնելու քաղաքացիական անձանց տառապանքները:
«Հենվելով Հայաստանի և Ադրբեջանի խորհրդարանների հետ մեր հաջող համագործակցության վրա՝ ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովը շարունակում է պատրաստ լինել նպաստել միջխորհրդարանական երկխոսությանը՝ աջակցելու խաղաղության գործընթացին»,- ասել է նա:

OSCE PA President highlights establishment of durable peace in Nagorno Karabakh
YEREVAN, SEPTEMBER 17, ARMENPRESS. President of the OSCE Parliamentary Assembly, Swedish parliamentarian Margareta Cederfelt says much more needs to be done to guarantee a durable peace in Nagorno Karabakh.
In her address to the OSCE Permanent Council, Margareta Cederfelt said that “despite the ceasefire in the Nagorno Karabakh region, much more needs to be done to guarantee a durable peace to ease the suffering of civilians on the ground”.
“Building on our good cooperation with the parliaments of Armenia and Azerbaijan, the OSCE PA remains ready to foster interparliamentary dialogue to support this peace process”, she said.