Գյումրիի ավագանու ընտրություններին մասնակցության ոչ մի փաստաթուղթ չի ստացվել
ԳՅՈՒՄՐԻ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կուսակցություններն ու դաշինքները չեն շտապում հայտարարել Գյումրիում ավագանու ընտրություններին մասնակցելու մասին:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Գյումրիի ավագանու ընտրություններին մասնակցության առաջադրումների ժամկետը մեկնարկել է սեպտեմբերի 2-ից, սակայն մինչ օրս տարածքային ընտրական հանձնաժողովը ոչ մի փաստաթուղթ չի ստացել:
Գյումրիում ավագանու ընտրությունները համամասնական ընտրակարգով են անցկացվելու:
Ավագանուընտրությունները Գյումրիում համակարգելու է թիվ 31 տարածքային ընտրական հանձնաժողովը: Գյումրիում կգործի 82 ընտրատեղամաս:
«Արդեն առաջադրումների երրորդ օրն է, բայց դեռ այս պահին ոչ մի փաստաթուղթ չենք ստացել, հետաքրքրվողներ էլ չեն եղել: Միայն հայցադիմումի մասով մի քաղաքացի էր դիմել, որը չէր կարողացել կայքից վերցնել, խնդիրն այս պահին հարթվել է»,- «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց թիվ 31 ՏԸՀ նախագահ Տիգրան Ղազարյանը՝ հավելելով, որ առաջադրումների համար ժամանակ է հատկացված մինչև սեպտեմբերի 12-ը՝ 18:00, որից հետո գրանցման գործընթացն է սկսվելու:

Никаких документов для участия в выборах в Совет старейшин Гюмри не предъявлено
Как передает Арменпресс, крайний срок выдвижения кандидатур на выборы в Совет старейшин Гюмри начался 2 сентября, однако до сих пор территориальная избирательная комиссия не получила никаких документов.
Выборы в Совет старейшин в Гюмри пройдут по пропорциональной системе.
Выборы в Совет старейшин в Гюмри будет координировать 31-я территориальная избирательная комиссия.В городе будет 82 избирательных участка.
«Идет уже третий день, но на данный момент мы не получили никаких документов, никто не проявил заинтересованности. По части заявления обратился только один гражданин, который не смог скачать с сайта, на данный момент эта проблема решена», - сказал в беседе с Арменпресс председатель ТИК №31 Тигран Казарян, добавив, что срок выдвижения кандидатур установлен до 18:00 часов 12 сентября, после чего начнется процесс регистрации.