Սերգեյ Լավրովը Երևանում կհանդիպի Նիկոլ Փաշինյանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստան կատարելիք աշխատանքային այցի շրջանակներում Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը կհանդիպի ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունը:
«Մայիսի 5-ին աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանի Ռուսաստանի Դաշնության արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը:Մայիսի 6-ին ՀՀ ԱԳՆ-ում կկայանա Հայաստանի և Ռուսաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարների հանդիպումը: Աշխատանքային այցի շրջանակներում նախատեսված է հանդիպում ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի հետ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ապրիլի 29-ին կայացած ճեպազրույցի ընթացքում հայտնել էր, որ ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը մայիսի 5-6-ն աշխատանքային այցով կլինի Երևանում, իսկ մայիսի 9-10-ը՝ Բաքվում:

Сергей Лавров в Ереване встретится с Николом Пашиняном
В рамках рабочего визита в Армению министр иностранных дел России Сергей Лавров встретится с исполняющим обязанности премьер-министра Николаем Пашиняном. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Департамент СМИ и общественной дипломатии МИД Армении.
“Министр иностранных дел России Сергей Лавров 5 мая с рабочим визитом посетит Армению. Встреча министров иностранных дел Армении и России состоится в МИД 6 мая. В рамках рабочего визита запланирована встреча с исполняющим обязанности премьер-министра Республики Армения Николаем Пашиняном”, - говорится в сообщении МИД.
Официальный представитель МИД России Мария Захарова на брифинге 29 апреля сообщила, что министр иностранных дел России Сергей Лавров 5-6 мая с рабочим визитом посетит Ереван, 9-10 мая - Баку.