Ցավալի պարտությունից հետո դրված է ոչ թե վերջակետ, այլ ստորակետ. Միքայել Մելքումյան
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանի կարծիքով՝ Արցախի պատերազմից հետո պետք է առաջ նայել ու պատրաստվել հաղթանակների: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Մելքումյանը նման տեսակետ հայտնեց ԱԺ հայտարարությունների ժամին:
«Ես ուզում եմ հավատալ և բոլորս պետք է հավատանք, որ այս ցավալի պարտությունից հետո, այս հակամարտությունից հետո դրված է ոչ թե վերջակետ, այլ դրված է ընդամենը ստորակետ: Եվ մենք բոլորս պետք է ապրենք նոր օրակարգով, որպեսզի մեր ողնաշարն ուղղենք և պատրաստվենք մենք հաջորդ հաղթանակին՝ թեկուզ փոքր-փոքր քայլերով, հաղթանակներով, որը կարող է մեր ազգային արժանապատվությունը վերականգնել»,-ասաց Մելքումյանը:
Պատգամավորը շեշտեց, որ ամեն ինչ պետք է ներդնել ռազմագերիների վերադարձի համար: Մելքումյանը նշեց, որ մի քանի օրից Ստրասբուրգում ԵԽԽՎ նիստում շատ կոշտ են արտահայտվելու այդ հարցով: Նա նկատեց, որ Եվրոպական խորհրդի մի անդամ պետություն մյուս անդամ պետության քաղաքացիներին գերեվարում է: «Սա աբսուրդ է, մենք այդ կառույցներից պետք է շատ հստակ պահանջենք, թե ինչ պետք է լինի»,-նշեց պատգամավորը:

После болезненного поражения поставлена не точка, а всего лишь запятая: депутат НС
По мнению члена фракции «Процветающая Армения» НС Армении Микаела Мелкумяна, после Арцахской войны нужно смотреть в будущее и готовиться к победам. Как сообщает Арменпресс, такое мнение Мелкумян выразил во время часа заявлений в НС.
«Я хочу верить, и мы все должны верить, что после этого болезненного поражения, после этого конфликта поставлена не точка, а всего лишь запятая. Мы все должны жить с новой повесткой дня, чтобы выпрямиться, подготовиться к следующей победе, хотя бы небольшими шагами, к победам, которые могут восстановить наше национальное достоинство», - сказал Мелкумян.
Депутат подчеркнул, что нужно вложить все усилия для возвращения военнопленных. Мелкумян отметил, что через несколько дней в ходе сессии ПАСЕ в Страсбурге будут очень резкие высказывания по этому поводу. Он отметил, что одно государство-член Совета Европы захватывает граждан другого государства-члена в плен. «Это абсурд, мы должны представить этим структурам очень четкие требования», - сказал депутат.