Վահան Քերոբյանն իրատեսական է համարում ավելի քան 10 տոկոս տնտեսական աճը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը անդրադարձել է իր հայտարարությանը Հայաստանում երկնիշ տնտեսական աճ արձանագրելու մասին։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, մարտի 26-ին Տավուշի դոնոր կազմակերպությունների կոորդինացման հարթակի ամենամյա 2-րդ համաժողովի մեկնարկից առաջ Վահան Քերոբյանը նշեց, որ կան բազմաթիվ նախագծեր, որոնք արդեն իսկ ընթանում են՝ ներդրումներ են արվում գյուղատնտեսության ոլորտում, նաև ներդրումներ կան արդյունաբերական ոլորտում։
«2021 թվականի հունվար-փետրվարի արդյունքները ավելի լավն են, քան 2020 թվականի արդյունքները։ Եթե պահենք նույն աճի տեմպը 2020 թվականի նկատմամբ, ապա տարվա վերջին կունենանք 2020 թվականի նկատմամբ ավելի քան 10 տոկոս տնտեսական աճ»,- ասաց Քերոբյանը։

Armenia’s Minister of Economy says more than 10% growth is realistic
YEREVAN, MARCH 26, ARMENPRESS. Minister of Economy Vahan Kerobyan commented on his earlier statement on recording a double-digit economic growth in Armenia.
Speaking at the 2nd annual forum of the 2021-2025 Tavush Development Strategy Program, Kerobyan said that there are numerous projects which are already underway, and investments are being made in agriculture and industry.
“The 2021 January-February results are far better than those of 2020. If we maintain the same pace of growth against 2020, then by yearend we will have more than 10% economic growth against 2020,” he said.