Ինչ օրակարգով է շարունակելու պայքարը ՀՅԴ-ն. ներկայացրել է Իշխան Սաղաթելյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՅԴ Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ, Հայրենիքի փրկության շարժման համակարգող Իշխան Սաղաթելյանը նորմալ է ընդունում ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի հայտարարությունն արտահերթ ընտրությունների մասնակցելու մասին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Իշխան Սաղաթելյանը լրագրողների հետ հանդիպմանը նշեց, որ Գագիկ Ծառուկյանը ՀՀ վարչապետի հետ հանդիպումից առաջ և հետո տեղյակ է պահել զարգացումների մասին և շարժման համար անակնկալ չի եղել:
«Գագիկ Ծառուկյանը բազմիցս ասել է, որ արտահերթ ընտրությունների դեպքում կմասնակցի: Դա ԲՀԿ-ի իրավունքն է ու դա նոր չէ, հրապարակային ասվել է այդ մասին: «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը ևս հայտարարել է, որ եթե լինեն ընտրություններ, ապա կմասնակցեն: Այստեղ կա մի կարևոր բան, մենք Նիկոլ Փաշինյանի հեռացման հարցում շարժման մեջ ունենք 100 տոկոս կոնսենսուս: Պարզապես, ուժերի մի մասը գտնում է, որ դրա արագ ճանապարհը ընտրությունն է, մյուս մասն էլ կարծում է, որ պետք չէ իր հետ գնալ ընտրության»,-ասաց Իշխան Սաղաթելյանը:
Հարցին, թե Դաշնակցությունն ինչ դիրքորոշում ունի, Իշխան Սաղաթելյանը նշեց, որ իրենք պայքարելու են առաջ քաշած օրակարգի համար: Նույնիսկ եթե մենակ էլ մնան, միևնույն է պայքարելու են, որ Նիկոլ Փաշինյանն օր առաջ հեռացվի: Իշխան Սաղաթելյանը նշեց, որ եթե ամեն դեպքում տեղի ունենան ընտրություններ, ապա Դաշնակցությունը կքննարկի մասնակցում է, թե ոչ:

По какой повестке продолжит борьбу АРФД: представляет Ишхан Сагателян
Представитель Верховного органа АРФД, координатор “Движения спасения Родины” Ишхан Сагателян заявление лидера ППА Гагика Царукяна об участии во внеочередных выборах считает нормальным. Как передает «Арменпресс», на встрече с журналистами Ишхан Сагателян отметил, что Гагик Царукян и до и после встречи с премьер-министром Армении говорил об этом, и это не стало для движения неожиданностью.
“Гагик Царукян неоднократно говорил, что в случае внеочередных выборов будет участвовать в них. Это право ППА, и это не ново. Лидер партии “Родина” Артур Ванецян также заявлял, что они будут участвовать в выборах. Есть один важный момент: у всех нас есть стопроцентный консенсус в вопросе отставки Никола Пашиняна. Некоторые силы думают, что самый быстрый путь - это выборы, а другие, что им не следует идти с Пашиняном на избирательные участки”, - сказал Ишхан Сагателян.
Отвечая на вопрос о позиции АРФ Дашнакцутюн, Ишхан Сагателян сказал, что они будут бороться за эту повестку. Даже если останутся в одиночестве, они все равно будут бороться за отставку Никола Пашиняна. Ишхан Сагателян отметил, что если выборы состоятся, АРФ Дашнакцутюн обсудит, участвовать в них или нет.