Ռուստամ Բաքոյանը մասնակցել է Սինջարի ցեղասպանության 104 եզդի զոհերի հուղարկավորության արարողությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր, Հայաստանի եզդիական համայնքի ներկայացուցիչ Ռուստամ Բաքոյանը մասնակցել է Սինջարում (Շանգալում) ցեղասպանության զոհ դարձած 104 եզդի զոհերի հուղարկավորության արարողությանը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Բաքոյանը տեսանյութ է հրապարակել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Սինջարում մասնակցում եմ մեր ցեղասպանության զոհերի հուղարկավորության արարողությանը: Ողջ աշխարհից ամբողջ եզդիական համայնքը հավաքվել է»,- տեսանյութում նշում է Բաքոյանը:
Փետրվարի 4-ին Իրաքի վարչապետ Մուստաֆա ալ Կադհիմիի, նախագահ Բարհամ Սալահի, խորհրդարանի նախագահ Մահաադ Հալբուսիի, Իրաքի այլ պաշտոնյաների, միջազգային պաշտոնյաների և եզդի համայնքի անդամների ներկայությամբ Ռուստամ Բաքոյանը Բաղդադում մասնակցել էր Սինջարում (Շանգալում) ցեղասպանության զոհ դարձած 104 եզդի զոհերի հոգեհանգստի արարողությանը:

Рустам Бакоян принял участие в поминании 104 езидов - жертв геноцида в Синджаре
Депутат Национального Собрания РА, представитель езидской общины Армении Рустам Бакоян принял участие в церемонии погребения 104 езидских жертв геноцида в Синджаре (Шангале).
Как передает Арменпресс, Бакоян опубликовал видео об этом на своей странице в Facebook.
" В Синджаре присутствую на похоронах наших жертв геноцида. Собралась община езидов со всего мира», - говорит Бакоян в видео.
4 февраля в присутствии премьер-министра Ирака Мустафы аль-Кадими, президента Бархама Салаха, спикера парламента Махада аль-Халбуси, других иракских официальных лиц и членов международного сообщества Рустам Бакоян участвовал в поминании 104 езидов, ставших жертвой массового убийства в Синджаре (Шангал).