Լըմուանը ներկայացրեց ԼՂ շուրջ ստեղծված իրավիճակում ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահության կարևորությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարարության պետքարտուղար Ժան Բատիստ Լըմուանը Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված իրավիճակում շարունակում է արդիական համարել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության կարևորությունը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Լըմուանն ասաց հունվարի 27-ին, լրագրողների հետ զրույցում:
«Նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությունն արծարծում է մի շարք կետեր, բայց կան բաներ, որոնք այդտեղ արծարծված չեն: Մինսկի խմբի շրջանակներում պետք է արծարծվեն հենց այդ բացակայող կետերը: Դեկտեմբերին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կատարած այցի շրջանակներում կողմերը վերահաստատեցին, որ պատրաստ են շարունակել քննարկումներն այդ ձևաչափում: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի կարևորությունը շարունակում է արդիական մնալ և այդ շրջանակներում աշխատանքները պետք է շարունակվեն»,- ասաց Լըմուանը:

French Secretary of State highlights OSCE MG's importance over situation in NK
YEREVAN, JANUARY 27, ARMENPRESS. Jean-Baptiste Lemoyne, Secretary of State to the Minister for Europe and Foreign Affairs of France continues to consider the OSCE Minsk Group Co-chairmanship important in the situation over Nagorno Karabakh, ARMENPRESS reports Lemoyne told the reporters in Yerevan.
''A number of points are raised in the November 9 trilateral declaration, but there are missing points and those missing points should be raised in the sidelines of the Minsk Group. During the visit of the OSCE Minsk Group Co-chairs in December, the sides reaffirmed readiness to continue discussions in that format. The OSCE Minsk Group remains important and works should be continued under its auspices'', Jean-Baptiste Lemoyne said.
The OSCE Minsk Group Co-chairmanship (Russia, France and the USA) is the only mediation format engaged in Nagorno Karabakh conflict settlement.