Երկնիշ տնտեսական աճն իմ թիրախն է. Վահան Քերոբյանի լավատեսությունը չի փոխվել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ էկոնոմիկայի նորանշանակ նախարար Վահան Քերոբյանի՝ տնտեսության զարգացման լավատեսությունը չի փոխվել: «Երկնիշ տնտեսական աճն իմ թիրախն է»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին Քերոբյանը նշեց կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում:
Միաժամանակ, նա նշեց, որ առկա է մոտ 20 տոկոս անկում ներմուծման, արտահանման և սպառման ոլորտներում, իսկ 2020 թվականին, իր կարծիքով, եղել է 8,5 տոկոս տնտեսական անկում:
Միաժամանակ, նախարարն ասաց, որ տնտեսությունը կայունացնելու ու զարգացնելու քայլերի երկար ցանկ ունեն: «Կառավարության օրակարգում ընդգրկված հարցերն ուղղված են տնտեսական պոտենցիալը պաշտպանելու և տնտեսավարողների համար ավելի լավ աշխատանքային պայմաններ ստեղծելու համար»,- ընդգծեց նա:

Моя цель - двузначный экономический рост: оптимизм Ваана Керобяна не убавился
Оптимизм новоназначенного министра экономики Армении Вагана Керобяна в отношении экономического развития не убавился. “Моя цель - двузначный экономический рост”, - заявил журналистам Керобян после заседания правительства.
Как сообщает «Арменпресс», при этом он отметил, что импорт, экспорт и потребление сократились на 20%, экономический спад в 2020 году, по его мнению, составил 8,5%. Однако министр сообщил, что у них есть большой список действий по стабилизации и развитию экономики. “Вопросы, стоящие в повестке дня правительства, направлены на защиту экономического потенциала и улучшение условий работы бизнеса”, - сказал он.