Երկնիշ տնտեսական աճն իմ թիրախն է. Վահան Քերոբյանի լավատեսությունը չի փոխվել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ էկոնոմիկայի նորանշանակ նախարար Վահան Քերոբյանի՝ տնտեսության զարգացման լավատեսությունը չի փոխվել: «Երկնիշ տնտեսական աճն իմ թիրախն է»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին Քերոբյանը նշեց կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում:
Միաժամանակ, նա նշեց, որ առկա է մոտ 20 տոկոս անկում ներմուծման, արտահանման և սպառման ոլորտներում, իսկ 2020 թվականին, իր կարծիքով, եղել է 8,5 տոկոս տնտեսական անկում:
Միաժամանակ, նախարարն ասաց, որ տնտեսությունը կայունացնելու ու զարգացնելու քայլերի երկար ցանկ ունեն: «Կառավարության օրակարգում ընդգրկված հարցերն ուղղված են տնտեսական պոտենցիալը պաշտպանելու և տնտեսավարողների համար ավելի լավ աշխատանքային պայմաններ ստեղծելու համար»,- ընդգծեց նա:

YEREVAN, JANUARY 14, ARMENPRESS. Newly-appointed minister of economy of Armenia Vahan Kerobyan’s optimism for economic development has not changed. “The double-digit economic growth is my target”, he told reporters after the Cabinet meeting.
The minister, however, stated that there is nearly 20% decline in import, export and consumption spheres, and according to him, the economic decline in 2020 has been 8.5%.
At the same time, he noted that they have a long list of actions for stabilizing and developing the economy. “The issues on the government’s agenda aim at protecting the economic potential and creating better working conditions for the economic entities”, he said.