Փաշինյանը Պուտինի հետ քննարկել է Լաչինի միջանցքի բնակավայրերի հարցը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մեկ ժամվա ընթացքում երկու անգամ հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վարչապետն այս մասին գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Քննարկման առանցքում էին Լաչինի միջանցքի բնակավայրերի, անհետ կորածների, որոնողական աշխատանքների, զոհվածների մարմինների, գերիների փոխանակման գործընթացի, խաղաղապահների տեղակայման եւ սահմանազատման, ինչպես նաեւ տարածաշրջանի տրանսպորտային կոմունիկացիաների ապաշրջափակման հետ կապված հարցեր:
Նման քննարկումներ պարբերաբար են տեղի ունենում, երբեմն օրը մի քանի անգամ: Այս քննարկումների մասին միշտ չէ, որ հաղորդագրություններ ենք տարածում, հաշվի առնելով դրանց աշխատանքային բնույթը եւ հաճախությունը»,- գրել է վարչապետը:

Pashinyan discusses issues related to settlements of Lachin corridor with Putin over phone
YEREVAN, NOVEMBER 27, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan had two telephone conversations with President of Russia Vladimir Putin on November 27.
“The topics for discussion included issues relating to the settlements of the Lachin corridor, missing persons, search operations, exchange of the dead bodies, prisoners of war, the deployment and delimitation of peacekeepers, as well as the unblocking of transport communication in the region.
Such discussions are taking place on a regular basis, sometimes several times a day. We do not always spread information on these discussions given their working nature and frequency”, the PM said on Facebook.