ԲՀԿ-ն ու ԼՀԿ-ն կրկին հանդես կգան ԱԺ արտահերթ նիստ հրավիրելու առաջարկով
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» և «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունները կրկին հանդես կգան ԱԺ արտահերթ նիստ հրավիրելու նախաձեռնությամբ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝այս մասին խորհրդարանական ճեպազրույցում ասաց «Բարգավաճ Հայաստան»-ի պատգամավոր Շաքե Իսայանը:
Իսայանի խոսքով՝ բացի հանրահավաքային գործիքակազմից, օգտագործում են նաև խորհրդարանական գործիքակազմը: Նա հիշեցրեց արտահերթ նիստ հրավիրելու իրենց և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության նախաձեռնության մասին ու նշեց, որ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորները չեն մասնակցում խորհրդի նիստին, և քվորումի բացակայության պատճառով իրենք չեն կարողանում խորհրդարան բերել այդ օրակարգը՝ առաջինը՝ ռազմական դրության չեղարկում, այնուհետև՝ վարչապետի հրաժարականի հարցը:
«Մենք և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը այսօր կրկին դիմելու ենք ԱԺ-ին՝ նորից նույն օրակարգով արտահերթ նիստ նախաձեռնելու համար»,-ասաց Իսայանը:

Оппозиционные фракции НС вновь выступят с предложением о созыве внеочередного заседания НС
Фракции “Просвещенная Армения” и “Процветающая Армения” Национального собрания Республики Армния вновь выступят с инициативой созыва внеочередного заседания. Как сообщает «Арменпресс», об этом на брифинге в парламенте заявила депутат от “Процветающей Армении” Шаке Исаян.
По словам Исаян, помимо инструментов митинга они используют еще и парламентские инструменты. Она напомнила об инициативе их фракции о созыве внеочередного заседания и отметила, что депутаты фракции “Мой шаг” не пришли на заседание совета, и из-за отсутствия кворума они не смогли внести эту повестку в парламент. Вопрос касается отставки премьера.
“Мы, фракция “Просвещенная Армения”, сегодня вновь обратимся к Национальному собранию с призывом инициировать внеочередное заседание с той же повесткой дня”, - сказала Шаке Исаян.