Երևանում մեկնարկում է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստը
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նեղ կազմով հանդիպմանը կմասնակցեն Եվրասիական տնտեսական միության 4 անդամ երկրների կառավարությունների ղեկավարները, Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչը:
Հայկական կողմից կմասնակցի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ռուսական կողմից՝ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը, Բելառուսից՝ վարչապետ Ռոման Գոլովչենկոն, Ղազախստանից՝ վարչապետ Ասկար Մամինը:
Մինչ նիստերի մեկնարկը, երկրների վարչապետերն ու Մյասնիկովիչը կմասնակցեն արարողակարգային լուսանկարահանման: Նախատեսված է նաև ընդլայնված կազմով հանդիպում:
Հոկտեմբերի 6-ին հայտնի է դարձել, որ Ղրղզստանի վարչապետ Ղուբաթբեկ Բորոնովը հրաժարական է տվել: Երկիրը ներկայացված է դեսպանի մակարդակով:

Session of Eurasian Intergovernmental Council kicks off in Yerevan, Armenia
YEREVAN, OCTOBER 9, ARMENPRESS. The session of the Eurasian Intergovernmental Council is kicking off in Yerevan, Armenia.
Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan is welcoming the guests at the Karen Demirchyan Sports and Concert Complex.
The narrow-format meeting will be attended by the heads of government of 4 member states of the Eurasian Economic Union (EAEU), as well as Chairman of the Board of the Eurasian Economic Commission (EEC) Mikhail Myasnikovich.
From the Armenian side the session will be attended by PM Nikol Pashinyan, from the Russian side – PM Mikhail Mishustin, from the Belarusian side - Roman Golovchenko, from the Kazakh side – PM Askar Mamin.
On October 6 Prime Minister of Kyrgzystan Kubatbek Boronovresigned. At today’s session Kyrgyzstan is represented by the Ambassador.