STARMUS փառատոնի մասնակիցները դասախոսություններ կընթերցեն հայ աշակերտների և ուսանողների համար
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2021 թվականին Հայաստանում անցկացվելիք STARMUS-ի 6-րդ փառատոնի շրջանակում, որն աշխարհի ամենամեծ գիտական, մշակութային փառատոնն է, մեր երկիրը կհյուրընկալի Նոբելյան մրցանակի տասնյակ դափնեկիրների, աշխարհահռչակ գիտնականների, արվեստագետների:
Նրանք մեկ շաբաթ շարունակ Հայաստանում սովորող աշակերտների և ուսանողների համար հանդես կգան դասախոսություններով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին սեպտեմբերի 16-ին կազմակերպված ասուլիսի ընթացքում հայտնեց ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը:
«Փառատոնի շրջանակում կազմակերպվելու են այլ տարաբնույթ միջոցառումներ»,-շեշտեց նախարարը:
STARMUS-ի 6-րդ փառատոնը Հայաստանում կանցկացվի սեպտեմբերի 6-11-ը: Փառատոնը միավորում է արվեստը, գիտությունը և տեխնոլոգիաները: Այն երիտասարդ սերնդին ոգեշնչելու, գիտությամբ զբաղվելը պոպուլյար և գրավիչ դարձնելու ձևերից մեկն է:

Участники фестиваля “STARMUS” проведут лекции для армянских школьников и студентов
В рамках самого значимого в мире научного и культурного VI фестиваля “STARMUS”, который пройдет в Армении в 2021 году, наша страна примет десятки лауреатов Нобелевской премии, всемирно известных ученых, искусствоведов.
В течение недели они будут выступать с лекциями для учащихся и студентов Армении.
Как передает Арменпресс, об этом на пресс-конференции 16 сентября заявил министр образования, науки, культуры и спорта Армении Араик Арутюнян.
“В рамках фестиваля будут организованы различные мероприятия”, - подчеркнул министр.
VI фестиваль “STARMUS” состоится в Армении с 6 по 11 сентября 2021 года. Фестиваль объединяет искусство, науку и технологии. Это один из способов вдохновить молодое поколение, сделать занятие наукой популярным и привлекательным.