Այս տարվա ընթացքում աշխատատեղերն ավելացել են 6,6 հազարով. Նիկոլ Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2020 թվականի հուլիսին հանրապետությունում առկա է 613 հազար 62 վճարվող աշխատատեղ, ինչը 2019-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելի է 6 հազար 597 աշխատատեղով, կամ 1,1 տոկոսով: Այդ մասին կառավարության նիստում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Այս տարի համախառն աշխատավարձի ֆոնդերը ավելի են 9,765 մլրդ դրամով կամ 8,1 տոկոսով: Մեկ մարդու միջին աշխատավարձն ավել է 13 841 դրամով կամ 7,14 տոկոսով: Պետք է հուսալ, որ օգոստոսին ցուցանիշներն ավելի լավը կլինեն, որովհետև օգոստոսին ներքին զբոսաշրջության բավականին ծանրաբեռնված փուլ ենք ունեցել»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, շեշտեց Նիկոլ Փաշինյանը:

В этом году количество рабочих мест увеличилось на 6 600: Никол Пашинян
В июле 2020 года в республике было 613 062 оплачиваемых рабочих мест, что по сравнению с тем же периодом 2019 года больше на 6 597 рабочих мест, или на 1,1%. Как передает «Арменпресс», об этом на заседании правительства заявил премьер-министр Никол Пашинян.
‘В этом году фонды валовой заработной платы больше на 9,765 млрд драмов или на 8,1%. Средняя зарплата одного человека стала выше на 13 841 драмов или на 7,14%. Надо надеяться, что в августе показатели будут лучше, потому что в августе у нас был довольно насыщенный этап внутреннего туризма”, - сказал Никол Пашинян.