Կառավարությունը 12,5 մլն դրամ հատկացրեց Դդմաշենի կամրջի վերանորոգման համար
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունը պետական բյուջեում վերաբաշխում կատարելու որոշում ընդունեց՝ Դդմաշեն համայնքի կամուրջը վերանորոգելու համար:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ որոշման նախագիծը գործադիրի օգոստոսի 20-ի նիստում ներկայացրեց Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը:
«Կառավարության որոշման նախագծի ընդունումը պայմանավորված է նրանով, որ մարզային նշանակության ավտոճանապարհի վրա գտնվող կամրջի մասնակի փլուզման հետևանքով նշված կամրջով երթևեկությունը դարձել է վտանգավոր: Հաշվի առնելով, որ չփլուզված մասը նույնպես գտնվում է վթարային վիճակում, այն վերանորոգելու անհրաժեշտություն է առաջացել: Տվյալ կամուրջը Դդմաշեն համայնքի համար ունի կենսական նշանակություն»,- ասաց Պապիկյանը:
Նախարարը նշեց, որ կամրջի վերանորոգման համար նախատեսվում է հատկացնել 12,5 մլն դրամ, որը գոյացել է Գեղարքունիքի մարզպետարանի խնայողությունների արդյունքում:

Правительство Армении выделило 12,5 млн драмов на ремонт Ддмашенского моста
Правительство Армении приняло решение о перераспределении средств в госбюджете для выделения суммы, необходимой для ремонта моста в общине Ддмашен.
Как передает Арменпресс, проект решения на заседании правительства 20 августа представил министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян.
“Принятие решения правительства обусловлено тем, что вследствие частичного разрушения моста, находящегося на автодороге областного значения, движение по указанному мосту стало опасным. Учитывая, что неразрушенная часть также находится в аварийном состоянии, возникла необходимость в полном ремонте. Данный мост имеет жизненно важное значение для общины Ддмашен”, - представил Папикян.
Министр отметил, что на ремонт моста планируется выделить 12,5 млн драмов, которые образовались в результате сбережений областной администрации Гегаркуника.