ԱԺ-ն արտահերթ նիստում կքննարկի պետական բյուջեում փոփոխությունների նախագիծը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարությունն Ազգային ժողովի նախագահին առաջարկում է ապրիլի 28-ին՝ ժամը 11:00-ին, գումարել ԱԺ արտահերթ նիստ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին որոշումն ընդունվեց գործադիրի նիստում:
Օրակարգում ընդգրկված են հետևյալ հարցերը՝«Հայաստանի Հանրապետության 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն և լրացումներ կատարելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի նախագիծ,«Արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» և «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացում կատարելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքների նախագծերին հավանություն տալու և անհետաձգելի համարելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքների նախագծերի փաթեթ, «Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքային օրենսգրքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին», «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքների նախագծերի փաթեթ։
2020 թվականի պետական բյուջեի մասին օրենքի փոփոխությունների հարցի վերաբերյալ մինչև 15 րոպե տևողությամբ հիմնական զեկուցմամբ հանդես կգա վարչապետը կամ պետական ֆինանսների կառավարման բնագավառում Կառավարության լիազորած պետական կառավարման մարմնի ղեկավարը:

Парламент Армении на внеочередном заседании обсудит проект изменений в госбюджете
Правительство предложило председателю Национального собрания 28 апреля, в 11:00 часов, созвать внеочередное заседание. Как передает «Арменпресс», решение об этом было принято на заседании правительства.
В повестку дня будут включены следующие вопросы: проект закона О внесении изменения и дополнений в Закон Республики Армения “О государственном бюджете Республики Армения на 2020 год”, пакет проектов законов О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Армения “О правовом режиме чрезвычайного положения” и О внесении дополнения в Закон Республики Армения “О нормативных правовых актах”, пакет проектов законов О внесении дополнений и изменений в Трудовой кодекс Республики Армения и О внесении дополнения в Кодекс Республики Армения “Об административных правонарушениях”.
С основным докладом по вопросу о внесении изменений в Закон “О государственном бюджете на 2020 год”, продолжительностью до 15 минут, выступит премьер-министр или руководитель уполномоченного правительством органа государственного управления в сфере управления государственными финансами.