Ատելության քարոզ տանում է ոչ թե իշխանությունն, այլ իշխանության նկատմամբ. Նիկոլ Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հանրային հեռուստաընկերության եթերում Պետրոս Ղազարյանին տված հարցազրույցում անդրադարձել է դատական համակարգին, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը, հեղափոխությունից հետո մարդկանց կյանքի որակի բարձրացմանը վերաբերող հարցերի: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, հաղորդման անոնսում ներկայացված հատվածում վարչապետը նշել է, որ իշխանությունն ուզում է անկախ դատական համակարգ:
Հարցին՝ իշխանությունը գնալո՞ւ է փոքրացման՝ վարչապետն ասել է. «Ժողովրդավարության պայմաններում, լեգիտիմ իշխանության պայմաններում սուպերվարչապետական համակարգ չի կարող լինել»:
Միաժամանակ, կառավարության ղեկավարն ընդգծել է, որ ներկայում ատելության քարոզ տանում է ոչ թե իշխանությունը, այլ ատելության քարոզ տարվում է իշխանության նկատմամբ:
Անդրադառնալով ԼՂ հակամարտությանը՝ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է. «Եթե կա առաջարկ անվտանգության ապահովման նույնքան արդյունավետ մի գործիքի, այդ առաջարկը թող ձևակերպվի, հայ ժողովուրդը կքննարկի»:
Հարցին, արդյոք լավացել է մարդկանց կյանքը հեղափոխությունից հետո, Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանել է. «Ես մի օրինակ բերեմ: Ինչ կարող էր անել 50 եվրոյով Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացին 3 տարի առաջ: Հիմա կարող է գնալ Հռոմ և հետ վերադառնալ»:

Authorities do not wage hate propaganda, they are victim of it – PM Pashinyan
YEREVAN, FEBRUARY 20, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan gave an interview to Petros Ghazaryan aired on Public TV, during which he referred to the judicial system, Nagorno Karabakh conflict, the improvement of life quality of people following the revolution and so on.
ARMENPRESS reports in the preview of the program the PM mentioned that the authorities want an independent judicial system.
Referring to the issue of hate speech, Pahsinyan noted that the authorities have not waged a hate propaganda, but they are the victim of that propaganda.
Speaking about Nagorno Karabakh conflict, PM Pashinyan said, “If there is a proposal for an equally effective tool to ensure security, that proposal should be defined, after which the Armenian people will discuss it”.
To the question I people’s lives have improved after the revolution, Nikol Pashinyan answered, “I will bring an example. What could a citizen of Armenia spend 50 Euros on 3 years ago? Now he can go to Rome and come back”.