Հայաստանի և Հունաստանի ԱԳ նախարարները քննարկել են երկկողմ օրակարգին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը փետրվարի 8-ին հեռախոսազրույց է ունեցել հույն գործընկերոջ՝ Նիկոս Դենդիասի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում ԱԳ նախարարները շոշափել են հայ-հունական օրակարգին առնչվող երկկողմ հետաքրքրության հարցերի լայն շրջանակ:
Ընդգծելով համագործակցության Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ հարթակի կարևորությունը երկրների միջև ձևավորված գործընկերության և տարածաշրջանային համագործակցության ամրապնդման գործում՝ նախարարներն անդրադարձել են Երևանում կայանալիք Կիպրոս-Հայաստան-Հունաստան ձևաչափով գագաթաժողովի նախապատրաստման աշխատանքներին:

YEREVAN, FEBRUARY 10, ARMENPRESS. Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan on February 8 held a telephone conversation with Foreign Minister of Greece Nikos Dendias, the Armenian MFA told Armenpress.
During the phone talk the two FMs discussed broad range of issues of mutual interest relating to the Armenian-Greek agenda.
They highlighted the importance of Armenia-Greece-Cyprus trilateral cooperation in terms of strengthening the partnership and the regional cooperation, as well as discussed the preparations of the upcoming summit at Cyprus-Armenia-Greece format in Yerevan.
The Armenian and Greek FMs also exchanged views on a number of urgent international and regional issues.