Խորեն Հովհաննիսյանը կառաջադրվի ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական ֆուտբոլի լեգենդ Խորեն Հովհաննիսյանը կառաջադրի թեկնածությունը Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնում:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հաստատեց Հովհաննիսյանը: «Այո, ես առաջադրվելու եմ ՀՖՖ նախագահի ընտրություններում: Հիմա մշակում ենք մեր ծրագիր ֆուտբոլի զարգացման համար»,-ասաց նա:
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Վանեցյանն օրեր առաջ հրաժարական տվեց նախագահի պաշտոնից, իսկ դեկտեմբերի 23-ին կլուծարվի նաև ՀՖՖ ներկայիս գործկոմը: Նույն օրը կընտրվի ՀՖՖ նոր նախագահ և գործկոմ:

Хорен Оганесян будет баллотироваться на пост президента ФФА
Легенда армянского футбола Хорен Оганесян выдвинет свою кандидатуру на пост президента федерации футбола Армении.
В беседе с «Арменпресс»информацию об этом подтвердил сам Оганесян: “Да, я буду баллотироваться на пост президента ФФА. Сейчас мы разрабатываем нашу программу развития футбола”, - сказал Оганесян.
Президент федерации футбола Армении Артур Ванецян несколько дней назад подал в отставку с поста президента, а 23 декабря будет распущен и нынешний исполком ФФА. В тот же день будут избраны новый президент ФФА и исполком.