Սուրբ Աթոռի պետությունների հետ հարաբերությունների քարտուղարը պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սուրբ Աթոռի պետությունների հետ հարաբերությունների քարտուղար, արք. Պոլ Ռիչարդ Գալագերը նոյեմբերի 9-10-ին պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստանի Հանրապետություն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից, նոյեմբերի 9-ին ՀՀ ԱԳՆ-ում կկայանա Զոհրաբ Մնացականյանի և Պոլ Ռիչարդ Գալագերի հանդիպումը, որից հետո կողմերը հանդես կգան մամուլի համար հայտարարությամբ։
Այցի շրջանակներում Սուրբ Աթոռի պետությունների հետ հարաբերությունների քարտուղարին կընդունի ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը:

Holy See’s Secretary for Relations with States to arrive in Armenia on official visit
YEREVAN, NOVEMBER 8, ARMENPRESS. Archbishop Paul Richard Gallagher, Secretary for Relations with States within the Holy See’s Secretariat of State will arrive in Armenia on an official visit on November 9-10, the Armenian foreign ministry told Armenpress.
On November 9 Paul Richard Gallagher will meet with Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan after which they will hold a joint press conference in the ministry.
During the visit Paul Richard Gallagher will also meet with Armenia’s President Armen Sarkissian, Prime Minister Nikol Pashinyan and His Holiness Garegin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians.