ԵԱՀԿ-ն դիտարկում է անցկացրել Արցախի և Ադրբեջանի շփման գծում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն հոկտեմբերի 23-ին, ԵԱՀԿ առաքելությունը հրադադարի ռեժիմի պլանային դիտարկում է անցկացրել Արցախի և Ադրբեջանի շփման գծում՝ Արցախի Մարտունու շրջանի Բերդաշեն գյուղից դեպի հյուսիս-արևելք ընկած հատվածում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունից, Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի (ԳՆԱՆ) դաշտային օգնականներ Գենադիե Պետրիկան (Մոլդովա) և Միխայիլ Օլարուն (Մոլդովա):
Սահմանի հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ ԳՆԱՆ դաշտային օգնական Օգնեն Յովիչը (Բոսնիա և Հերցեգովինա) և անձնական օգնական Սայմոն Թիլերը (Մեծ Բրիտանիա):

YEREVAN, OCTOBER 23, ARMENPRESS. On October 23, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Republic of Artsakh, the OSCE Mission conducted a planned monitoring of the ceasefire regime on the border of Artsakh and Azerbaijan, in the north-east of Berdashen village of the Martuni region of Artsakh, the Artsakh foreign ministry told Armenpress.
From the positions of the Defense Army of the Republic of Artsakh, the monitoring was conducted by Field Assistants to the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office (CiO) Ghenadie Petrica (Moldova) and Mihail Olaru (Moldova).
From the opposite side of the border, the monitoring was conducted by Field Assistant to the Personal Representative of the OSCE CiO Ognjen Jovic (Bosnia and Herzegovina) and Personal Assistant to the CiO Personal Representative Simon Tiller (Great Britain).