Բակո Սահակյանը հանդիպումներ է ունեցել Արցախում անցկացվող զորահավաքի մասնակիցների հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 24-ին մի շարք հանդիպումներ է ունեցել Հանրապետությունում անցկացվող զորահավաքի մասնակիցների հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, նույն օրը Նախագահը հրավիրել է խորհրդակցություն պաշտպանության բանակի զորահավաքի կառավարման կետում եւ քննարկել զորահավաքի ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Նախագահը հանձնարարականներ է տվել պաշտպանության նախարարին եւ շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ:
Հանդիպումներին եւ խորհրդակցությանը մասնակցում էին պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը, պաշտպանության նախարար, պաշտպանության բանակի հրամանատար Կարեն Աբրահամյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян провел встречи с участниками проходящего в Арцахе призыва
24 сентября президент Республики Арцах Бако Саакян провел ряд встреч с участниками призыва, проходящего в Арцахе.
Как сообщили «Арменпресс» в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, в тот же день в пункте управления призывом Армии обороны президент созвал совещание и обсудил вопросы, касающиеся хода призыва.
Президент для  надлежащего решения обсужденных вопросов дал поручения министру обороны и руководителям заинтересованных органов.
Во встречах и совещаниях принимали участие государственный министр Григорий Мартиросян, секретарь Совета безопасности Аршавир Гарамян, министр обороны, командующий Армией обороны Карен Абрамян и другие должностные лица.