Առողջապահության նախարարը վստահեցնում է՝ բյուջեի ավելացված գումարը բաշխվել է բոլոր բուժհաստատությունների միջև
Առողջապահության նախարարը վստահեցնում է՝ բյուջեի ավելացված գումարը բաշխվել
է բոլոր բուժհաստատությունների միջև
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում առողջապահության ոլորտի բյուջեի համար ավելացված 10 մլրդ դրամը բաշխվել է Հայաստանի բոլոր բուժհաստատությունների միջև՝ ըստ հատուկ չափանիշների: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նախարարն այս մասին հայտնեց Ազգային ժողովում լրագրողների հետ ճեպազրույցում:
«Ավելացված 10 մլրդ բյուջեն բաշխվել է Հայաստանի բոլոր բուժհաստատությունների միջև»,-նշեց Թորոսյանը:
Հարցին՝ արդյոք այն հավասարաչափ է բաշխվել՝ նախարարն ասաց՝ բաշխվել է ըստ ծրագրերի, հատուկ չափանիշներով:
Ավելի վաղ նախարարը հայտնել էր, որ 2019թ. համար առկա է առողջապահական բյուջեի վերջին տարիների համար աննախադեպ աճ՝ մոտ 10.5 մլրդ դրամ:

Министр здравоохранения заверяет, что дополнительный бюджет был распределен между всеми медицинскими учреждениями
Министр здравоохранения заверяет, что дополнительный бюджет был распределен между
всеми медицинскими учреждениями
10 млрд драмов, выделенных сфере здравоохранения в Армении, были распределены между всеми медицинскими учреждениями Армении в соответствии с конкретными критериями. Как сообщает «Арменпресс», об этом министр сказал на брифинге с журналистами в Национальном Собрании.
«Добавленный 10-миллиардный бюджет был распределен между всеми медицинскими учреждениями Армении», - сказал Торосян.
На вопрос о том, было ли оно распределено поровну, министр сказал, что оно было распределено в соответствии с конкретными критериями.
Ранее министр говорил, что в 2019 году за последние годы в бюджете здравоохранения наблюдается беспрецедентный рост в размере около 10,5 млрд драмов.