Շոտլանդական երեք ակումբներ հետաքրքրված են Հենրի Ավագյանի ծառայություններով
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շոտլանդիայի առաջատար մի քանի ակումբներ հետաքրքրված են Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի և «Ալաշկերտ»-ի դարպասապահ Հենրի Ավագյանի ծառայություններով: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին հաղորդում է The Scotsman պորտալը:
Մասնավորապես, Ավագյանին իրենց կազմերում են ցանկանում տեսնել «Մոթերվել»-ը, «Սենտ Միրեն»-ը և «Հայբերնիան»-ը:
Ըստ աղբյուրի, Ավագյանի հնարավոր տրանսֆերի հետևում կանգնած են այն նույն գործակալները, որոնք Vykintas Slivka-ից օգնել են երկու բրազիլացիներին տեղափոխվել «Հայբերնիան», ինչպես նաև «Յուվենթուս»-ի հարձակվող Ստեֆանո Բելտրամեին՝ «Սենտ Միրեն»:
Բրիտանական պորտալը նշում է, որ Հենրի Ավագյանը համարվում է Հայաստանի խոստումնալից ֆուտբոլիստներից մեկը: Ազգային հավաքականում նորամուտը նշել է Ազգերի լիգայի շրջանակում Լիխտենշտեյնի ազգային հավաքականի հետ խաղում, որն ավարտվել է 2:2 հաշվով:

YEREVAN, FEBRUARY 12, ARMENPRESS.  A number of leading Scottish football clubs are interested in Henri Avagyan, the goalkeeper of Armenia national U-21 team and Alalshkert club, ARMENPRESS reports The Scotsman newspaper informs.
Particularly, Motherwell, St Mirren and Hibs have all been in discussions about bringing the 23-year-old to the Scottish Premiership.
According to the source, the representatives behind Avagyan’s potential move are the same as those who helped broker Vykintas Slivka’s transfer to Hibernian in the 2017 summer transfer window, and the mooted deal which almost saw Juventus striker Stefano Beltrame join St Mirren earlier this season.
Avagyan is expected to be involved in his nation’s European Championship qualifiers this March. He has one appearance for the national team thus far, a 2-2 draw away to Liechtenstein in the Nations League.