«Սահմանին» սերիալի անձնակազմը սրտատրոփ սպասում է հանդիսատեսի արձագանքին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայոց բանակի կյանքը ներկայացնող«Սահմանին» հեռուստասերիալի անձնակազմը սրտատրոփ սպասում է հանդիսատեսի արձագանքին:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում սերիալի ռեժիսոր Ռոման Մուշեղյանը տեղեկացրեց, որ բազմասերիանոց կինոնկարը հնարավոր կլինի դիտել «Շանթ» հեռուստաընկերության եթերում դեկտեմբերի 5-ից, ամեն շաբաթ օր:
«Մինչև տարեվերջ սերիալը եթեր կգնա: Այս տարվա եթերի համար սերիաները պատրաստ են, կցուցադրվեն մինչև դեկտեմբերի վերջ: Ինձ թվում է` այն սպասված է բոլորի կողմից, բավականին ձգձգեցինք»,-նշեց Ռոման Մուշեղյանը:
Ռեժիսորը գոհ է կատարած աշխատանքից: «Սերիալի համար բավականին աշխատանք է կատարվել»,-շեշտեց նա:
«Սահմանին» սերիալի ստեղծմանն աջակցել է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը: Ֆիլմն այսօրվա առաջնագծում գտնվող հայ զինվորի կյանքի, առօրյայի մասին է: Առաջին սեզոնը բաղկացած կլինի 12 մասից:
Հիմնական պատմությունը ձևավորվում է չորս հոգուց բաղկացած հակադիվերսիոն հատուկ խմբի շուրջ, ովքեր սահմանային տարբեր գոտիներում լուրջ խնդիրներ են լուծում:
Սերիալում խաղում են Աշոտ Տեր-Մաթևոսյանը, Ռոզի Ավետիսովան, Սարգիս Գրիգորյանը, Սուրեն Թումասյանը, Ռուդոլֆ Ղևոնդյանը, Գնել Ուլիխանյանը, Գարիկ Չեպչյանը, Գուրգեն Սարգսյանը, Դավիթ Աֆրիկյանը, Էդգար Իգիթյանը և այլք։

“On border” TV serial staff heartily looking forward to the audience's reaction
YEREVAN, NOVEMBER 26, ARMENPRESS. Introducing Armenian army’s life “On border” serial staff is heartily looking forward to the audience's reaction.
Director Roman Musheghyan informed during the interview with “Armenpress” that multiple series film will be available on "Shant" TV since December 5, on every Saturday.
“The serial will go on air by the end of the year. The series are ready for the air of this year and they will be shown since the end of December. I think, everyone expects it, we rather delayed it,” Roman Musheghyan mentioned.
The director is pleased with the implemented work. “Quite work is done for the serial,” he mentioned.
Armenian Defense Ministry supported the creation of the mentioned TV serial. The film is about the soldier’s routine and life in frontier line. First season will contain 12 parts.