Թեհրանում հանդիպել են Հայաստանի և Իրանի արտգործնախարարները
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը Թեհրանում հանդիպում է անցկացրել իր իրանցի գործընկեր Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է IRNA գործակալությունից, Իրանի ԱԳ նախարարը Միրզոյանին դիմավորել է երկրի արտաքին գերատեսչության շենքում։
Ողջույնի արարողությունից հետո կողմերը սկսել են երկկողմ բանակցությունները, որտեղ քննարկվել են համագործակցության զարգացումը, ինչպես նաև տարածաշրջանային ու միջազգային արդիական հարցեր։
Ըստ գործակալության՝ հանդիպումից հետո Իրանի և Հայաստանի արտգործնախարարները կմասնակցեն համատեղ մամուլի ասուլիսին։

В Тегеране встретились министры иностранных дел Армении и Ирана
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян в Тегеране встретился со своим иранским коллегой Хосейном Амиром Абдоллахианом.
Как передает «Арменпресс», со ссылкой на агентство IRNA, министр иностранных дел Ирана приветствовал Мирзояна во внешнеполитическом ведомстве страны.
После церемонии встречи стороны приступили к двусторонним переговорам, на которых обсуждались вопросы развития сотрудничества, также региональные и международные актуальные вопросы.
По сообщению агентства, после встречи главы МИД Ирана и Армении примут участие в совместной пресс-конференции.