ՀԱՊԿ անվտանգության խորհրդի քարտուղարների կոմիտեի նիստը տեղի կունենա Մինսկում
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության անվտանգության խորհրդի քարտուղարների կոմիտեն հունիսի 8-ին Մինսկում կայանալիք նիստում կքննարկի իր պատասխանատվության գոտում առկա մարտահրավերներն ու սպառնալիքները։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հունիսի 5-ին «ՏԱՍՍ»-ին հայտնել է ՀԱՊԿ մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Զայնետդինովը։
«Հունիսի 8-ին Մինսկում Բելառուսի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի պետքարտուղար Ալեքսանդր Վոլֆովիչի նախագահությամբ տեղի կունենա ՀԱՊԿ անվտանգության խորհրդի քարտուղարների կոմիտեի նիստը։ Նիստին կմասնակցի ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովը»,-նշել է նա:
Զայնետդինովն ընդգծել է, որ հանդիպման ընթացքում նախատեսվում է քննարկել ՀԱՊԿ տարածաշրջանային հակաահաբեկչական «Վարձկան» գործողության անցկացման, ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության համակարգի հրամանատարավերահսկման մարմինների և ուժերի կազմավորման հետ կապված փաստաթղթերը և այլ հարցեր:

The session of the Committee of Secretaries of the CSTO Security Councils will be held in Minsk
YEREVAN, JUNE 5, ARMENPRESS. The Committee of Secretaries of the Security Councils of the Collective Security Treaty Organization will discuss the challenges and threats in its zone of responsibility at the meeting to be held on June 8 in Minsk, ARMENPRESS reports, press secretary of CSTO Vladimir Zaynetdinov told "TASS".
"On June 8, the session of the Committee of Secretaries of the CSTO Security Councils will be held in Minsk under the chairmanship of Alexander Volfovich, State Secretary of the Security Council of the Republic of Belarus. CSTO General Secretary Imangali Tasmagambetov will take part in the meeting," he said.
Zainetdinov emphasized that during the meeting it is planned to discuss the documents related to the conduct of the CSTO regional anti-terrorist operation "Mercenary", the formation of command and control bodies and forces of the CSTO collective security system, and other issues.