Մոսկվան պատրաստ է կազմակերպել Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը. Զախարովա
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսական կողմը հաստատում է իր պատրաստակամությունը՝ Մոսկվայում կազմակերպել Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
Դիվանագետը հավելել է, որ Ռուսաստանը շարունակում է աջակցել երկրների միջև խաղաղության պայմանագրի կնքման գործընթացին։
Զախարովայի խոսքով՝ այդ համատեքստում ՌԴ ԱԳՆ հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաևը վերջերս «օգտակար» այց կատարեց Երևան և Բաքու:
«Ե՛վ հայկական, և՛ ադրբեջանական կողմերը հաստատել են իրենց շահագրգռվածությունն այս հարցում մեր երկրի միջնորդության վերաբերյալ», - նշել է Զախարովան:
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչը նաև հայտնել է, որ այժմ մշակման փուլում է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի այցը Բաքու:

Москва готова организовать встречу глав МИД Армении и Азербайджана: Мария Захарова
Российская сторона подтверждает свою готовность организовать встречу глав МИД Армении и Азербайджана в Москве.
Об этом на еженедельном брифинге сообщила официальный представитель МИД России Мария Захарова.
Она добавила, что Россия продолжает содействовать процессу заключения мирного договора между странами.
По словам Захаровой, в этом контексте спецпредставитель МИД РФ Игорь Ховаев недавно совершил «полезный визит» в Ереван и Баку.
«И армянская, и азербайджанская стороны подтвердили свою заинтересованность в посредничестве нашей страны в этом вопросе», - отметила Захарова.
Официальный представитель МИД РФ также сообщила, что визит главы МИД РФ Сергея Лаврова в Баку находится на стадии проработки.