ԱԺ-ում մեկնարկեց հերթական նիստը․ օրակարգում ընդգրկված է 31 հարց
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, նիստի օրակարգում ընդգրկված է 31 հարց։  Խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ կքննարկի «Հարկային ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին, «Դատական ակտերի հարկադիր կատարման մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին, «Արդարադատության ակադեմիայի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին, «Հաշտարարության մասին» օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության կրթության մինչեւ 2030 թվականը զարգացման պետական ծրագիրը հաստատելու մասին և այլ նախագծերը։
Ազգային ժողովը կքննարկի նաև Հայաստանի Հանրապետության  2023 թվականի պետական բյուջեի մասին նախագիծը, հիմնական զեկույցով հանդես կգա Ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը։
Պատգամավորների քննարկմանը կներկայացվի նաև «Տեսալսողական մեդիայի մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին, «Գովազդի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին, «Հայաստանի Հանրապետության՝ մի կողմից, եւ Եվրոպական միության եւ դրա անդամ պետությունների՝ մյուս կողմից, միջեւ Ընդհանուր ավիացիոն գոտու մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին, «էներգետիկայի մասին» օրենքում փոփոխություն եւլրացումներ կատարելու մասին նախագծերը։
Տևական ժամանակ ԱԺ-ի նիստերը բոյկոտած ընդդիմադիր «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունները հայտարարել են, որ մասնակցելու են ԱԺ մեկնարկող նստաշրջանի աշխատանքներին։

В Национальном собрании началось очередное заседание: в повестке дня 31 вопрос
В Национальном собрании началось очередное заседание. Как сообщает «Арменпресс», в повестке дня заседания 31 вопрос. Парламент во втором чтении обсудит поправки, вносимые в Закон Республики Армения «О налоговой службе», поправки, вносимые в Закон Республики Армения «Об исполнении судебных актов», изменения и дополнения в Закон Республики Армения «Об Академии юстиции», поправки и дополнения в Закон Республики Армения «О примирении», вопрос утверждения государственной программы развития образования Республики Армения до 2030 года и другие проекты.
Национальное собрание также обсудит проект государственного бюджета Республики Армения на 2023 год, с основным докладом выступит министр финансов Тигран Хачатрян.
Депутаты обсудят и дополнение к Закону Республики Армения «Об аудиовизуальных средствах массовой информации», поправки к Закону Республики Армения «О рекламе» и ратификацию Соглашения «Об общей авиационной зоне между Республикой Армения, с одной стороны, и с членами Европейского Союза с другой стороны», проекты по внесению поправок и дополнений в Закон Республики Армения «Об энергетике».
Оппозиционные фракции «Айастан» и «Честь имею», бойкотировавшие заседания НС на протяжении длительного времени, объявили о своем участии в работе первого заседания НС.