Orion Summit 2022-ին միացել են էկոհամակարգային լուծումներով առաջնորդվող համաշխարհային ու հայաստանյան առաջատարները
Orion Summit 2022-ին միացել են էկոհամակարգային լուծումներով առաջնորդվող
համաշխարհային ու հայաստանյան առաջատարները
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍԵրևանում հունիսի 22-ին կկայանա Orion Summit 2022-ը, որի առանցքային ուղղվածություններից մեկն էկոհամակարգային լուծումների ներկայացումն է ու դրանց ներդրման խրախուսումը հայկական ընկերություններում: Էկոհամակարգային լուծումները հնարավորություն են ընձեռում բիզնեսներին և ֆիզիկական անձանց, անկախ ոլորտից, ներկայանալ ծառայությունների առավել լայն շրջանակով:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ կարևորելով Orion Summit-ի դերը հայաստանյան էկոհամակարգերի ստեղծման ու զարգացման գործում` Հայաստանի առաջատար ֆինանսական-տեխնոլոգիական կառույցը` Ամերիաբանկը, որպես Platinum հովանավոր, միանում է Orion Summit 2022-ին` համատեղելու ջանքերը թվային էկոհամակարգերի դերն ու նշանակությունը ներկայացնելու համար։
Ամերիաբանկը Հայաստանի ֆինանսական շուկայում միակն է, որ ներդրել է թվային էկոհամակարգերի և լուծումների համախումբ: Դրանով իսկ Ամերիան առաջինը Հայաստանում ապահովում է հաճախորդի անհատական խնդրի ամբողջական լուծմանն ուղղված հարմարավետ ուղի էկոհամակարգերի` թվային նպատակային հարթակների միջոցով:
Գնահատելով Orion Summit-ի դերը հայաստանյան էկոհամակարգերի ստեղծման ու զարգացման գործում` մենք մեծ պատրաստակամությամբ միացել ենք Summit-ին` մեկ անգամ ևս խոսելու այս ուղու կարևորության մասին և կիսվելու թվային էկոհամակարգերի ու լուծումների համախմբի ստեղծման մեր արդեն իսկ անցած ճանապարհով ու փորձով: Օրիոնն աջակցում է անկախ ստարտափների առաջխաղացմանը, իսկ մենք ստեղծում ենք ստարտափային միջավայր, հիմնում ենք ստարտափներ հենց ընկերության ներսում։ Եվ այժմ միավորում ենք մեր ուժերը Հայաստանի թվային ներուժն արժևորելու և այդ մասին բարձրաձայնելու համար: Մասնակցելով գագաթնաժողովին` միաժամանակ ցանկանում ենք ընդգծել, որ անհրաժեշտ է փոփոխություն  նաև մարդկանց մտածելակերպի, աշխարհայացքի և ընկերությունների կորպորատիվ մշակույթի մեջ»,- նշել է Ամերիաբանկի Ինովացիաների և թվայնացման գծով տնօրեն Արտյոմ Շամցյանը:
Երևանում կայանալիք գագաթնաժողովին կմասնակցեն  նաև տեխնոլոգիական, ֆինանսական և այլ ոլորտների ընկերություններ, բիզնեսի և միջազգային ճանաչում ունեցող ստարտափների հիմնադիրներ, ներդրողներ, խորհրդատուներ և փորձառու մասնագետներ: Գագաթնաժողովի այցելուները հնարավորություն կունենան լսելու բանախոսների համաշխարհային առաջատար ընկերություններ Adobe-ից, SADA-ից, Embodied-ից, cognaize-ից, Scylla-ից, Grand Thornton-ից, Startup Lithuania-ից և այլն:
Գագաթնաժողովը կքննարկի տեխնոլոգիական բիզնես-աշխարհի ամենաարդիական թեմաները, որոնք կարևոր են նաև հայաստանյան ստարտափների համար: Orion Summit-ը գործարքներ կնքելու հարթակ է դառնում: Սկսում ենք Երևանից, մյուս տարի այն տեղի կունենա Նյու Յորքում, իսկ հաջորդ տարի՝ Ֆրանկֆուրտում: Նպատակն է հայկական ծագում ունեցող ստարտափներին խոշորագույն համաշխարհային ընկերությունների տեսադաշտում հայտնվելու, համագործակցելու հնարավորություն տալ»,- նշել է Orion Worldwide Innovations Armenia-ի համահիմնադիր Դիանա Արզումանյանը:
Գագաթնաժողովի գլխավոր բանախոսն է ներդրումային բանկերի և ֆինանսական խորհրդատվության ոլորտում ճանաչված մասնագետ Մարկ Չենյանը: Միջոցառումը կբացեն Orion Worldwide Innovations-ի հիմնադիր Էմմա Առաքելյանը, Orion Worldwide Innovations Armenia-ի համահիմնադիր Դիանա Արզումանյանը, ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը: Բանախոսներին կմիանա նաև ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Մարտին Գալստյանը:

К Orion Summit 2022 присоединились мировые и армянские лидеры, руководствующиеся экосистемными решениями
К Orion Summit 2022 присоединились мировые и армянские лидеры, руководствующиеся
экосистемными решениями
22 июня в Ереване состоится Orion Summit 2022, одним из ключевых направлений которого является презентация экосистемных решений и поощрение их внедрения в армянских компаниях. Экосистемные решения позволяют предприятиям и частным лицам, независимо от сектора, предоставлять более широкий спектр услуг.
Как сообщает «Арменпресс», подчеркивая важность роли Orion Summit в создании и развитии армянских экосистем, Америабанк, как спонсор Platinum, присоединяется к Orion Summit 2022, чтобы объединить усилия для представления роли и значения цифровых экосистем.
Америабанк - единственная компания на финансовом рынке Армении, внедрившая комплекс решений цифровой экосистемы. Таким образом, Америабанк первым в Армении предоставляет удобный способ полного комплексного решения индивидуальной задачи заказчика через экосистемы и цифровые целевые платформы.
Высоко оценивая роль Orion Summit в создании и развитии экосистем в Армении, мы с нетерпением ждем возможности вновь присоединиться к Orion Summit, чтобы рассказать о потенциале этого пути и поделиться своим опытом в построении цифровых экосистем и решений. Orion поддерживает развитие независимых стартапов, а мы создаем стартап-среду, запускаем стартапы внутри компании. И сейчас мы объединяем усилия, чтобы оценить цифровой потенциал Армении, заявить о нем. В то же время, участвуя в саммите, мы хотели бы подчеркнуть необходимость изменения мышления людей, мировоззрения, корпоративной культуры компаний», - отметил Артем Шамцян, директор по инновациям и цифровизации Америабанка.
В саммите, который пройдет в Ереване, примут участие технологические, финансовые и другие компании, основатели известных бизнес-стартапов, инвесторы, консультанты и опытные специалисты. У посетителей саммита будет возможность услышать выступления ведущих мировых спикеров из Adobe, SADA, Embodied, cognaize, Scylla, Grand Thornton, Startup Lithuania и других.
На саммите будут обсуждаться самые актуальные темы в мире технологического бизнеса, важные и для армянских стартапов. Orion Summit становится торговой площадкой. Начинаем с Еревана, в следующем году он состоится в Нью-Йорке, еще через год во Франкфурте. Цель - дать стартапам армянского происхождения возможность оказаться в поле зрения крупнейших мировых компаний и наладить сотрудничество», - сказала Диана Арзуманян, соучредитель Orion Worldwide Innovations Armenia.
Основной спикер саммита – Марк Ченьян, известный специалист в области инвестиционного и банковского дела и финансового консалтинга. Мероприятие откроют Эмма Аракелян, основатель Orion Worldwide Innovations, Диана Арзуманян, соучредитель Orion Worldwide Innovations Armenia, и Роберт Хачатрян, министр высокотехнологичной промышленности Республики Армения. К спикерам присоединится также председатель Центрального банка Армении Мартын Галстян.