Իտալիայի Սան Վիտո դեյ Նորմաննի քաղաքը ճանաչել է Արցախի անկախությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալիայի Սան Վիտո դեյ Նորմաննի քաղաքը միաձայն Արցախի անկախությունը ճանաչող բանաձև է ընդունել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Իտալիայում ՀՀ դեսպանությունը:
«Շնորհայալություն ենք հայտնում Իտալիայի Սան Վիտո դեյ Նորմաննի քաղաքի համայնքային խորհրդի անդամներին խորհրդի անդամ Վինչենցո Կալաբրետտի ներկայացրած Արցախի ճանաչման վերաբերյալ բանաձևը միաձայն ընդունելու համար։ Բանաձևում hամայնքային խորհուրդը համերաշխություն է հայտնում Արցախի հանրապետության ժողովրդին, դատապարտում է ադրբեջանական ագրեսիան և հորդորում է Իտալիայի իշխանություններին ճանաչել Արցախի Հանրապետությունը»,- ասված է դեսպանտության տարածած հաղորդագրության մեջ:
Բանաձևի հեղինակ Վինչենցո Կալաբրետտը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում կատարած գրառմամբ շնորհակալություն է հայտնել Իտալիայի Սան Վիտո դեյ Նորմաննի քաղաքապետին և համայնքային խորհրդի անդամներին բանաձևն ընդունելու համար:

Итальянский город Сан-Вито-деи-Норманни признал независимость Арцаха
Общественный совет итальянского города Сан-Вито-деи-Норманни единогласно принял резолюцию о признании независимости Республики Арцах. Как передает Арменпресс, об этом сообщило посольство Республики Армения в Италии.
“Мы выражаем благодарность членам общественного совета итальянского города Сан-Вито-де-Норманни за единогласное принятие резолюции о признании независимости Республики Арцах, представленной членом совета Винченцо Калабретти. В резолюции Общественный совет выражает солидарность с народом Республики Арцах, осуждает агрессию Азербайджана и призывает власти Италии признать Республику Арцах”, - говорится в сообщении посольства.
Автор резолюции Винченцо Калабретт на своей странице Facebook поблагодарил мэра Сан-Вито-деи-Норманни и членов Общественного совета за ее принятие.