Իտալիայի Սան Վիտո դեյ Նորմաննի քաղաքը ճանաչել է Արցախի անկախությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալիայի Սան Վիտո դեյ Նորմաննի քաղաքը միաձայն Արցախի անկախությունը ճանաչող բանաձև է ընդունել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Իտալիայում ՀՀ դեսպանությունը:
«Շնորհայալություն ենք հայտնում Իտալիայի Սան Վիտո դեյ Նորմաննի քաղաքի համայնքային խորհրդի անդամներին խորհրդի անդամ Վինչենցո Կալաբրետտի ներկայացրած Արցախի ճանաչման վերաբերյալ բանաձևը միաձայն ընդունելու համար։ Բանաձևում hամայնքային խորհուրդը համերաշխություն է հայտնում Արցախի հանրապետության ժողովրդին, դատապարտում է ադրբեջանական ագրեսիան և հորդորում է Իտալիայի իշխանություններին ճանաչել Արցախի Հանրապետությունը»,- ասված է դեսպանտության տարածած հաղորդագրության մեջ:
Բանաձևի հեղինակ Վինչենցո Կալաբրետտը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում կատարած գրառմամբ շնորհակալություն է հայտնել Իտալիայի Սան Վիտո դեյ Նորմաննի քաղաքապետին և համայնքային խորհրդի անդամներին բանաձևն ընդունելու համար:

YEREVAN, APRIL 5, ARMENPRESS. The Italian town of San Vito dei Normanni has unanimously adopted a resolution recognizing the independence of Artsakh, the Armenian Embassy in Italy reports.
“We would like to thank the members of the community council of San Vito dei Normanni for unanimously adopting the resolution on the independence of Artsakh submitted by council member Vincenzo Calabretti. In the resolution the community council expresses solidarity to the people of the Republic of Artsakh, condemns the Azerbaijani aggression and urges the authorities of Italy to recognize the Republic of Artsakh”, the Embassy said in a statement.
In his turn author of the resolution Vincenzo Calabretti also thanked the Mayor of San Vito dei Normanni and the council members for adopting the resolution.