ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները հնարավոր է այցելեն տարածաշրջան. ՌԴ դեսպան
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման ուղղությամբ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների աշխատանքներն ընթանում են. հնարավոր են այցելություններ տարածաշրջան: «Արմենպրես»-ի հարցին ի պատասխան այս մասին ասաց Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը:
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում համանախագահների աշխատանքներն ընթանում են, նրանք միմյանց հետ կապի մեջ են: Հնարավոր է այցելեն տարածաշրջան, այնպես որ գործընթացը չի դադարել»,- ասաց Կոպիրկինը:
Հարցին` արդյոք հնարավոր են բարձր մակարդակի հանդիպումներ, դեսպանը պատասխանեց, որ այդ մասով տեղեկություններ չունի:

OSCE Minsk Group Co-Chairs may visit the region – Russian Ambassador to Armenia
YEREVAN, FEBRUARY 23, ARMENPRESS. The works of the OSCE Minsk Group Co-Chairs for the settlement of the Nagorno Karabakh conflict are in process, visits to the region are possible, Russian Ambassador to Armenia Sergei Kopyrkin said in response to the question of ARMENPRESS.
“The works of the Co-Chairs within the OSCE Minsk Group are in process, they are in touch with each other. They may visit the region, so the process has not stopped”, the Ambassador said.
Asked whether high-level meetings are possible, the Ambassador said he has no information about that.