ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները հնարավոր է այցելեն տարածաշրջան. ՌԴ դեսպան
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման ուղղությամբ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների աշխատանքներն ընթանում են. հնարավոր են այցելություններ տարածաշրջան: «Արմենպրես»-ի հարցին ի պատասխան այս մասին ասաց Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը:
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում համանախագահների աշխատանքներն ընթանում են, նրանք միմյանց հետ կապի մեջ են: Հնարավոր է այցելեն տարածաշրջան, այնպես որ գործընթացը չի դադարել»,- ասաց Կոպիրկինը:
Հարցին` արդյոք հնարավոր են բարձր մակարդակի հանդիպումներ, դեսպանը պատասխանեց, որ այդ մասով տեղեկություններ չունի:

Сопредседатели Минской группы ОБСЕ, возможно, посетят регион: посол РФ
Работа сопредседателей Минской группы ОБСЕ по урегулированию нагорно-карабахского конфликта продолжается. Возможны и визиты в регион. Об этом в ответ на вопрос «Арменпресс» сообщил посол Российской Федерации в Республике Армения Сергей Копыркин.
«В рамках Минской группы ОБСЕ работа сопредседателей ведется, они находятся на связи друг с другом. Возможно, они посетят регион, так что процесс не прекратился”, - сказал Копыркин.
На вопрос, возможны ли встречи на высшем уровне, посол ответил, что по этому вопросу он не располагает сведениями.