Փաշինյանը հերքեց եռակողմ հայտարարության հավելվածի առկայության մասին լուրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հերքեց այն լուրերը, թե Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում կրակի դադարեցման եռակողմ հայտարարությունն ունի հավելված: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Փաշինյանն ասաց Ազգային ժողովում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ընթացքում՝ պատասխանելով «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամ Գուրգեն Բաղդասարյանի հարցին:
«Ոչ մի հավելված գոյություն չունի: Ինձ այսօր ասացին, որ ինչ-որ լուրեր կան, թե գոյություն ունեն ինչ-որ հավելվածներ»,- նշեց Փաշինյանը:
Անդրադառնալով եռակողմ հայտարարության և Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև սահմանազատումներ իրականացնելու վերաբերյալ մանրամասներ ներկայացնելու դիտարկմանը՝ Փաշինյանը նշեց, որ այդ հարցերի հրապարակային քննարկումը որևէ օգուտ այս պահին չի բերի:
«Որևէ հրապարակային քննարկում ոչ մի օգուտ չի կարող բերել: Հասկանում եմ գայթակղությունը, որ մենք ուզում ենք բոլոր մանրամասներին անդրադառնալ: Ոչ մի խոչընդոտ չկա ԱԺ-ում դռնփակ նիստ հրավիրելու, որտեղ ես պատրաստ եմ բոլոր մանրամասներին անդրադառնալ»,- նշեց վարչապետը:

Пашинян опроверг слухи о наличии приложения к трехстороннему заявлению
Премьер-министр Армении Никол Пашинян опроверг слухи о том, что существует какое-то приложение к трехстороннему заявлению о прекращении огня в зоне нагорно-карабахского конфликта. Как сообщает Арменпресс Пашинян сказал об этом в ходе правительственного часа в Национальном Собрании, отвечая на вопрос члена фракции «Просвещенная Армения» Гургена Багдасаряна.
«Никакого приложения не существует. Мне сегодня сказали, что есть какие-то слухи о каких-то приложениях», - сказал Пашинян.
Коснувшись наблюдения о представлении деталей трехстороннего заявления о демаркации границы между Арменией и Азербайджаном, Пашинян отметил, что публичное обсуждение этих вопросов в настоящий момент не принесет никакой пользы.
«Публичное обсуждение не может принести никакой пользы. Я понимаю искушение вдаваться в подробности. Нет никаких препятствий для проведения закрытого заседания Национального Собрания, на котором я готов затронуть все детали», - сказал премьер.