Պուտինը Փաշինյանի և Ալիեւի հետ քննարկել Է Բաքու եւ Երեւան ՌԴ պատվիրակության այցի արդյունքները
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վլադիմիր Պուտինը նոյեմբերի 23-ին եւ 24-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ադրբեջանի Հանրապետության Նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Կրեմլի պաշտոնական կայքը, մանրամասն քննարկվել են Ռուսաստանի միջգերատեսչական պատվիրակության նոյեմբերի 21-ին Երեւան եւ Բաքու այցի արդյունքները, ինչպես նաեւ երեք երկրների ղեկավարների նոյեմբերի 9-ի հայտարարության դրույթների կատարման ընթացքը:
Քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղի շրջանում ռուս խաղաղապահների աշխատանքի մոդալությունները եւ բնակչությանը մարդասիրական օգնություն ցուցաբերելու հետագա քայլերը:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ տարածաշրջանում տնտեսական փոխգործակցության եւ տրանսպորտային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հարցերին:

Putin discusses results of visits of Russian delegation to Yerevan, Baku with Pashinyan and Aliyev
YEREVAN, NOVEMBER 24, ARMENPRESS. President of Russia Vladimir Putin held telephone conversations with Armenian PM Nikol Pashinyan and Azerbaijani president Ilham Aliyev on November 23 and 24.
ARMENPRESS reports, citing the official website of the Kremlin, the results of the November 21 visit of the Russian delegation to Yerevan and Baku, as well as the implementation of the provisions of the November 9 declaration were discussed.
The modalities of the activities of the Russian peacekeepers in the Nagorno Karabakh region and the further steps of providing humanitarian aid to the population were discussed.
The issues of economic cooperation and unblocking of transport communications in the region were also touched upon.