Գյուղատնտեսության և ձկնորսության արտադրանքի ծավալն աճել է 0.6%-ով
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում 2020-ի հունվար-սեպտեմբերին գյուղատնտեսության և ձկնորսության արտադրանքի ծավալը կազմել է 576 մլրդ 845.2 մլն դրամ (ավելի քան 1 մլրդ 191.3 ԱՄՆ դոլար), որը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշը գերազանցել է 0.6%-ով։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից, գյուղատնտեսության ճյուղում ընթացիկ տարվա առաջին 9 ամիսներին թողարկվել է 555 մլրդ 211.2 մլն դրամի արտադրանք (աճը 2019-ի նույն ամիսների համեմատ՝ 0.5%), որից բուսաբուծության արտադրանքը կազմել է 305 մլրդ 309.9 մլն դրամ (նվազումը՝ 0.4%) և անասնաբուծությանը՝ 249 մլրդ 901.5 մլն դոլար (աճը՝ 1.6%)։
Ձկնաբուծության ոլորտում 2020-ի հունվար-սեպտեմբերին թողարկվել է 21 մլրդ 633.8 մլն դրամի արտադրանք՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշից 3.0%-ով ավելի։

Объем продукции сельского хозяйства и рыболовства в Армении в январе - сентябре 2020 года составил 576 млрд 845.2 млн драмов (более 1 млрд 191.3 долларов США), что превысило показатель аналогичного периода прошлого года на 0.6%.
Как стало известно «Арменпресс» из Статистического комитета Республики Армения, в сельском хозяйстве за первые 9 месяцев текущего года было получено продукции на 555 млрд 211.2 млн драмов (рост по сравнению с тем же месяцем 2019 года на 0,5%), из которых продукция растениеводства составила 305 млрд 309.9 млн драмов (снижение на 0,4%), животноводства - 249 млрд 901.5 млн долларов (рост на 1,6%).
В сфере рыбоводства в январе - сентябре 2020 года продукция составила 21 млрд 633.8 млн драмов, что на 3.0% больше показателя аналогичного периода прошлого года.