Ֆրանսիան ԼՂ-ում վիրավորվածներին բժշկական օգնություն կուղարկի
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը խոստացել է, որ իր երկիրը բժշկական օգնություն կուղարկի Լեռնային Ղարաբաղում վիրավորվածներին: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին DPA-ին հայտնել է Ելիսեյան պալատին մոտ կանգնած աղբյուրը:
Մանրամասները հայտնի կդառնան մոտակա օրերին:
Գործակալությունը հաղորդում է, որ Մակրոնը հոկտեմբերի 22-ին բանակցություններ է անցկացրել Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ՝ Ելիսեյան պալատում: Ֆրանսիայի նախագահը հերթական անգամ ընդգծել է, որ ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու միակ տարբերակը բանակցություններն են: Միաժամանակ, նա ավելացրել է, որ երկխոսության վերականգնման համար անհրաժեշտ են «հանգիստ պայմաններ»:
Մինչ Արմեն Սարգսյանի հետ հանդիպումը Մակրոնը երկուական հեռախոսազրույց է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Իլհամ Ալիևի հետ:

France to send medical aid to people injured in Nagorno Karabakh
YEREVAN, OCTOBER 23, ARMENPRESS. French President Emmanuel Macron promised to send a medical aid to the people injured in Nagorno Karabakh, a source to the Élysée Palace told DPA.
The details will be released in coming days.
The news agency reported that on October 22 President Macron held talks with Armenian President Armen Sarkissian in the Élysée Palace. The French President once again stated that the only solution to the current situation are the negotiations. At the same time, he added that “calm conditions” are needed for the restoration of dialogue.