ՌԴ-ից ՀՀ և հակառակ ուղղությամբ ծանրոցների փոխադրման գինը կնվազի
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Նիժնի Նովգորոդ քաղաքում Հայփոստի և Ռուսաստանի փոստի միջև ստորագրվել է համաձայնագիր, որը թույլ կտա հոկտեմբերի 1-ից Մոսկվայի շրջանից դեպի Հայաստան և հակառակ ուղղությամբ ծանրոցների փոխադրման գինը նվազեցնել շուրջ 3 անգամ, իսկ Ռուսաստանից դեպի Հայաստան և հակառակ ուղղությամբ` 1.5 անգամ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը:
Նախարարը նշում է, որ սա լավ հնարավորություն է ինչպես քաղաքացիների, այնպես էլ էլեկտրոնային առևտրով զբաղվող փոքր ու միջին բիզնեսի զարգացման համար։

Cost of parcel transportation from Russia to Armenia and vice versa to decrease
YEREVAN, SEPTEMBER 24, ARMENPRESS. The Office of Armenia’s HayPost CJSC in the Russian city of Nizhny Novgorod and Russia have signed an agreement which will allow to decrease the price of transportation of parcels from Moscow oblast to Armenia and vice versa by nearly 3 times, and from Russia to Armenia and the opposite direction by 1.5 times starting October 1, Armenian minister of high technological industry Hakob Arshakyan said.
The minister added that this is a great opportunity for both the citizens and for the development of small and medium businesses dealing with online trade.