Հողերի օտարումից առաջացած մուտքերը լիարժեք կուղղվեն համայնքային բյուջեներ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ Ազգային ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց Հայաստանի Հանրապետության հողային օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` կառավարության հեղինակած օրինագիծն Ազգային ժողովի ապրիլի 17-ի նիստում ներկայացրեց ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Վաչե Տերտերյանը։
Օրենքի նախագծով նախատեսվում է հողերի օտարումից առաջացող մուտքերն այսուհետ ուղիղ և լիարժեք ուղղել համայնքային բյուջեներ։
Հայաստանի Հանրապետության հողային օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը խորհրդարանի նիստում երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունվեց միաձայն` 106 «կողմ» ձայնով։

Поступления от отчуждения земель полностью будут направляться в бюджеты общин
Национальное собрание во втором чтении и полностью приняло проект закона О внесении изменений в Земельный кодекс Республики Армения. Как передает «Арменпресс», законопроект, представленный правительством, на заседании НС 17 апреля представил заместитель министра территориального управления и инфраструктур Ваче Тертерян.
Проект закона предусматривает передачу прямых и полноценных поступлений от отчуждения земель в бюджеты общин.
Проект закона О внесении изменений в Земельный кодекс Республики Армения был принят на заседании парламента во втором чтении и полностью 106 голосами “за”.