Տիգրան Սարգսյանը հավատարմագրերը կհանձնի Բարաք Օբամային
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման տիկնոջ` Միշելի հետ հուլիսի 14-ին կընդունի երկրում հավարատարմագրված տարբեր պետությունների արտակարգ ու լիազոր նոր դեսպաններին, այդ թվում Տիգրան Սարգսյանին: Այդ մասին հայտնում է USA Today-ը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` դեսպաններն իրենց հավատարմագրերը կհանձնեն ԱՄՆ նախագահին:
Տիգրան Սարգսյանը Հայաստանի վարչապետի պաշտոնից հրաժարական է տվել ընթացիկ տարվա ապրիլի 3-ին: Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի հունիսի 26-ի հրամանագրով Տիգրան Սարգսյանը նշանակվեց ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանի պաշտոնում: Մինչ այդ ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանի պարտականությունները կատարում էր Թաթուլ Մարգարյանը:

Посол Армении в США Тигран Саркисян вручит верительные грамоты президенту США
Президент США Барак Обама вместе с супругой Мишель 14 июля примет аккредитованных в стране новых чрезвычайных и полномочных послов, в том числе посла Армении Тиграна Саркисяна. Об этом сообщает Арменпресс со ссылкой на USA Today.
Послы вручат свои верительные грамоты президенту США.
Напомним, что бывший премьер-министр Армении Тигран Саркисян подал в отставку 3 апреля. Указом президента Армении Сержа Саргсяна, 26 июня Тиграну Саркисяну был присвоен дипломатический ранг Чрезвычайного и Полномочного посла. Согласно другому указу президента, Тигран Саркисян назначен Чрезвычайным и Полномочным послом Армении в США.