İshkhan Zakaryan, İstanbul'da İl Gençlik ve Spor Müdürü ile görüştü
1 dakikalık okuma
![İshkhan Zakaryan, İstanbul'da İl Gençlik ve Spor Müdürü ile görüştü](http://armenpress.am/resized/480/static/news/b/2023/04/1108424.jpg)
YEREVAN, 11 NİSAN, ARMENPRESS: Pan-Ermeni Oyunları Dünya Komitesi Başkanı İşkhan Zakaryan başkanlığındaki heyet İstanbul’da İl Gençlik ve Spor Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ile görüştü.
Misafirlerini "Spor ve kültür sınır tanımıyor" sözleriyle karşılayan Hacıcaferoğlu, Pan-Ermeni Oyunları Dünya Komitesi heyetini kabul etmekten mutluluk duyduğunu kaydetti.
İshkhan Zakaryan oyunların fikrini, amacını ve bazı düzenleme konularını sundu. Ona göre Pan-Ermeni Oyunları, dünya Ermenilerini spor yoluyla birleştirmeyi hedefliyor ve Oyunların sloganının "Spor yoluyla birlik" olması tesadüf değil.
İstanbul'daki gençlik ve spor il müdürü girişimi memnuniyetle karşıladı ve İstanbullu Ermeni gençlerin oyunlara katılmasını destekleyeceği sözünü verdi. Zakaryan Türk yetkiliyi 8’inci Pan-Ermeni Yaz Oyunlarının resmi açılış törenine katılmaya davet etti. Burhanettin Hacıcaferoğlu mümkün olursa oyunların açılışına mutlaka katılacağına söz verdi.