Lyon Belediye Başkanı Ermeni Soykırımı kurbanlarının anısına saygı duruşunda bulundu
1 dakikalık okuma
![Lyon Belediye Başkanı Ermeni Soykırımı kurbanlarının anısına saygı duruşunda bulundu](http://armenpress.am/resized/480/static/news/b/2023/04/1108298.jpg)
YEREVAN, 10 NİSAN, ARMENPRESS: Lyon Belediye Başkanı Grégory Doucet’in başkanlığındaki heyet, Yerevan Belediye Başkan Yardımcısı Suren Grigoryan’ın eşliğinde Ermeni Soykırımı Anıtı'nı ziyaret etti.
Armenpress’in aktardığına göre Sayın Doucet, Ermeni Soykırımı kurbanlarının anısını yaşatan anıta çelenk koydu. Ardından konuklar ebedi ateşin yanına çiçekler bıraktılar ve Ermeni Soykırımı'nın masum kurbanlarının anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundular.
Konuklar Ermeni Soykırımı Müzesi'ni de gezdi. Belediye Başkanı Grégory Doucet, Onur Konuğu Defterinde bir yazı bıraktı.
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/37ZwUqo6CBA" title="Լիոնի քաղաքապետը հարգանքի տուրք է մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>