Կարեն Բեքարյանի կանխատեսմամբ Հայաստան-ԵՄ բանակցությունները կավարտվեն 2017թ. գարնանը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրամիություն-Հայաստան նոր շրջանակային պայմանագրի բանակցային գործընթացը, ամենայն հավանականությամբ, կավարտվի 2017թ. գարնանը: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանը նշեց ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, «Եվրոպական ինտեգրացիա» հասարակական կազմակերպության նախագահ Կարեն Բեքարյանը: Լրագրողների այն դիտարկմանը, թե ամեն դեպքում գործընթացը ձգձգվում է, Կարեն Բեքարյանը հակադարձեց:
«Ես ընդհանրապես այդ կարծիքին չեմ, որ գործընթացը ձգձգվում է: Հինգ փուլ անցնելն ամենևին չի նշանակում ձգձգում: Առավել ևս, հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ մենք ունենք հավակնություն բավական մեծ փաթեթի: Մեկ, երկու էջանոց համաձայնագիր չի նախատեսվում: Նախատեսվում է փաստաթուղթ բոլոր ուղղություններով, ոլորտներով, կարգավորումներով, պայմանավորվածություններով: Այլ հարց է, որ մենք շահագրգիռ ենք, որ գործընթացը լինի հնարավորինս արագ բոլոր փուլերով: Ես հուսով եմ, որ հաջորդ տարվա գարնանն այս գործընթացը կավարտվի: Իմ տպավորությամբ կարող է լինել մեկ կամ երկու փուլ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ասաց նա:

MP Bekaryan hopes Armenia-EU talks will be completed in spring, 2017
YEREVAN, DECEMBER 16, ARMENPRESS. The negotiation process over Armenia-EU new framework agreement will be most likely completed in spring, 2017, Armenian MP, Chairman of the “European Integration” NGO Karen Bekaryan said, reports “Armenpress”.
To the question that in any case the process is being prolonged, the MP stated: “I don’t think that the process is being prolonged. Passing five stages doesn’t mean that the process is being delayed, especially considering the fact that we tend to quite a big package. The agreement is not going to be comprised of one-two pages. Document with all directions, sectors, regulations, agreements is expected. I hope the process will be completed in spring, 2017. My impression is that there may be one or two stages”, MP Bekaryan said.