Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Ներսես Հովհաննիսյանի մահվան կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել հայ կինոռեժիսոր Ներսես Հովհաննիսյանի մահվան կապակցությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
ԱԺ նախագահի ցավակցական ուղերձում ասվում է.
«Ներսես Հովհաննիսյան դերասանի, ռեժիսորի ու սցենարիստի մասնակցությամբ ֆիլմերն անցել են ժամանակի փորձությունն ու այլեւս չեն ճանաչում ժամանակի սահմանները: Դրանք, որպես պատմության ու մշակույթի անմոռանալի գեղարվեստական ու մարդկային էջեր, Ներսես Հովհաննիսյանի անժխտելի վարպետության ու ստեղծագործական ինքնատիպ ձեռագրի շնորհիվ միավորում են հայկական ու հետխորհրդային կինոտարածքների բազմաթիվ արվեստասերների:
Նրա ստեղծած ֆիլմերը հասկանալի ու սրտամոտ են տարբեր սերունդների մարդկանց, ովքեր դրանց միջոցով անմիջականորեն են տեսնում, զգում ու նաեւ վայելում կյանքը, ստանում դրական ազդակներ ու յուրահատուկ էներգիա»:
Ազգային ժողովի նախագահն իր ցավակցության եւ մխիթարանքի խոսքերն է հղել Ներսես Հովհաննիսյանի ընտանիքին, հարազատներին եւ նրա արվեստի երկրպագուներին:

YEREVAN, OCTOBER 24, ARMENPRESS. President of the National Assembly of Armenia sent a condolence letter on the occasion of the death of Armenian Filmmaker Nerses Hovhannisyan. As “Armenpress” was informed from the press service of the Armenian parliament, the letter runs as follows,
“The films with the participation of Nerse Hovhannisyan actor, filmmaker and scriptwriter have passed through the experiment of time and do not ever recognize the boundaries of time. They, as unforgettable artistic and human pages of history and culture, due to Nerses Hovhannisyan’s undeniable mastery and creative unique handwriting, unite the numerous art lovers of the Armenian and post-Soviet cinema territories.
Films created by him are comprehensible and close to hearts of people of different generations, who directly see, feel and also enjoy the life, receive positive impulses and special energy through them.”
The Speaker of the National Assembly expressed his condolence and words of comfort to Nerses Hovhannisyan’s family, relatives and his art lovers.