Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի ռեկտորին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 14-ին ընդունել է Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի ռեկտոր Ոստանիկ Մարուխյանին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության լրատվական վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են ապրիլի 2-5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողությունների հետեւանքով Արցախի Հանրապետության տուժած մի շարք բնակավայրերում վերականգնողական աշխատանքների իրականացմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը ողջունել է Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի պատրաստակամությունը Արցախին մշտապես աջակցելու եւ սատարելու գործում՝ այն համարելով կարեւոր մեր հանրապետության համար:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ կրթության, գիտության եւ սպորտի նախարար Սլավա Ասրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

YEREVAN, APRIL 14, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan received the rector of the Armenian National Polytechnic University Vostanik Marukhyan on April 14, “Armenpress” was informed by the Press Service of the Presidential Administration of Artsakh.
Issues relating to the implementation of reconstruction activities in a number of Artsakh Republic settlements affected by the large scale military operations unleashed by Azerbaijan from April 2-5 were discussed during the meeting.
President Sahakyan welcomed the willingness of the Armenian National Polytechnic University to assist and support Artsakh on a continuous basis considering it significant for the Republic.
Nagorno Karabakh Minister of education, science and sports Slava Asryan and other officials were also present at the meeting.