Նարեկ Սարգսյանն պետմրցանակի գումարը կփոխանցի Գյումրիի անօթևաններին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ քաղաքաշինության նախարար Նարեկ Սարգսյաննիր՝ պետական մրցանակով սահմանված գումարը` 1 մլն 667 հազար դրամ, կփոխանցի «Շիրակ» կենտրոն ՀԿ-ին՝ որպես աջակցություն հասարակական կազմակերպության կողմից Գյումրիի անապահով ընտանիքների համար իրականացվող ծրագրերի: Այս մասին«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ քաղաքաշինության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Հունվարի 20-ին ՀՀ Նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել 2015թ. պետական մրցանակների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը: Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով Ճարտարապետության և քաղաքաշինության բնագավառում 2015 թվականին Հայաստանի Հանրապետության պետական մրցանակի են արժանացել ճարտարապետ, քաղաքաշինության նախարար Նարեկ Սարգսյանը, կոնստրուկտոր Պոլ Չաթալբաշյանը և շինարար, «Սպիտակ Տնակ» ՍՊԸ-ի տնօրեն Ստեփան Ախոյանը` Երևանի Վազգեն Սարգսյան 3 հասցեում կառուցված կառավարական վարչական նոր համալիրի համար:
Նարեկ Սարգսյանն իր խոսքում նշել է, որ համալիրի գաղափարական հիմքում անկախության շեշտադրումն է եղել. «Ցանկացել ենք ստեղծել կառույց, որը, լինելով նոր ու ժամանակակից, միաժամանակ համահունչ և հավատարիմ լինի հայկական մտածելակերպին, լեզվին, ավանդույթներն, համայն հայության մայրաքաղաք Երևանին… Այդ նպատակով հատուկ շեշտադրել ենք բաց գույնը՝ կառույցն իրականացնելով հայկական ճերմակ տեղական քարով»:

Narek Sargsyan to transfer sum of state award to homeless people of Gyumri
YEREVAN, JANUARY 20, ARMENPRESS. Minister of Urban Development of the Republic of Armenia Narek Sargsyan will transfer the money received as a state award (1 million and 667 thousand drams) to “Shirak centre” NGO as an assistance to the project carried out by the NGO to support families in need. “Armenpress” was informed about this from the press service of Urban Development Ministry.
By the decree of the President of Armenia Serzh Sargsyan, State Awards 2015 of the Republic of Armenia have been bestowed in a number of spheres. The solemn awarding ceremony took place at the President’s Residency on January 20. Architect Narek Sargsyan, constructor Paul Chatalbashyan and director of “Spitak Tnak” LtD Stepan Akhoyan received the award for the administrative complex built on Vazgen Sargsyan Street.
In his speech Narek Sargsyan mentioned that ideological base of the complex was to put the emphasis on independence. “We wanted to build something that could be modern and contemporary, but at the same time be faithful to Armenian mentality, language, traditions, the capital of all Armenians-Yerevan”.